Українські біженці

Кількість біженців у Німеччині зросла вдвічі: як це сприймають в країні

У той час як наплив українських біженців у Німеччину, як і в інші країни ЄС, помітно уповільнився, зростає кількість мігрантів з інших регіонів, зокрема з Близького Сходу та Африки. Влада Німеччини повідомляє, що почастішали випадки нелегального перетину кордону країни.

Протягом 2022 року Німеччина надала притулок близько 1 млн українців, що рятувалися від війни. У 2023 потік біженців з України помітно скоротився. Утім, загальна кількість прохачів притулку зросла (якщо порівнювати з докризовим 2021 роком). Так, у 2021 році заяви на отримання статусу біженця або захисту в Німеччині подало 190 тисяч іноземців, а в 2023 році таких заяв було 350 тис.

Поліцейські зазначають, що кількість біженців зростає за рахунок нелегальних мігрантів. У березні кількість незаконних перетинів Німеччини кордонів склала 7079 випадків, повідомляє BILD.  У квітні рівень нелегальної міграції зріс  до 7531 випадку. Згідно з даними Федеральної поліції, наразі кількість нелегалів, які потрапляє на територію Німеччини, продовжує зростати.

Такі порушення законодавства з боку мігрантів та стрімке збільшення кількості біженців провокує погіршення ставлення німців до іноземців., що, зокрема, може вплинути на ставлення і до українців, які наразі є однією з найчисельніших груп мігрантів у ФРН.

Днями на одному з елітних курортів Німеччини, острові Зюльт, несприйняття іноземців спричинило скандал. Група молодиків скандувала: “Deutschland den Deutschen, Ausländer raus” (“Німеччина – німцям, іноземці – геть”). Це гасло популярне серед неонацистів. Випадок трапився на терасі бару “Pony”.

“Коли я побачив відео, одразу подумав, що це не може бути правдою. Якби ми дізналися про це, молодих людей одразу вигнали б. Але тоді на відкритій терасі було близько 500 осіб. Ми намагаємось з’ясувати, хто це зробив. Вони будуть внесені до чорного списку – їм назавжди заборонять доступ до закладу”, – зазначив адміністратор закладу Тім Беккер.

ЧИТАТИ
Українцям у Німеччині безпечніше, ніж у середньому в країнах Європи: результати опитування

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку