“Кількість осіб, які отримали інвалідність, вражає”: Генеральний прокурор повідомив про перші результати службового розслідування

Генеральний прокурор України Андрій Костін оголосив, що масштабне службове розслідування охоплює не лише прокурорів Хмельницької області, а й усю систему прокуратури на всіх рівнях, включно з Офісом генерального прокурора. Це розслідування має ключове значення для очищення і реформування всієї системи. Про це він повідомив у програмі “Факти тижня”.
За словами Костіна, на цей момент встановлено, що 61 прокурор у Хмельницькій області має статус інваліда. Це стосується як обласної прокуратури, так і окружних прокуратур регіону. Важливо зазначити, що 80% з них (50 осіб) отримали інвалідність ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Генпрокурор наголосив, що необхідно з’ясувати обставини, за яких ці прокурори отримали інвалідність, адже така кількість випадків викликає підозри. Він пообіцяв, що громадськість буде поінформована про всі етапи цього розслідування та його результати.
“Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, повинні добровільно пройти повторне обстеження. Поки що це не зроблено в рамках кримінальних проваджень. Я також ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію і розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому”, – сказав Костін.
Окрім цього, генпрокурор висловив підтримку ініціативі Міністерства охорони здоров’я щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи (МСЕК). Він підкреслив, що важливо забезпечити справедливість у питанні надання виплат особам з інвалідністю, незалежно від їхньої професійної діяльності.
“Ми готові приєднатися до цієї ініціативи. Можливо, буде необхідно залучити весь уряд, а також парламент. Дуже важливо забезпечити справедливість, зокрема у встановленні виплат, які люди отримують у зв’язку з інвалідністю – незалежно від того, де працює ця людина, і чи працює взагалі”, – сказав Костін.
“Кількість чоловіків, які отримали інвалідність під час введення воєнного стану, дійсно вражає”, – додав генпрокурор.
16 жовтня Офіс генерального прокурора повідомив про початок службового розслідування щодо отримання інвалідності 50-ма прокурорами Хмельницької обласної прокуратури. Уже 17 жовтня було оголошено, що Олексій Олійник звільнений з посади керівника Хмельницької обласної прокуратури на тлі цього розслідування.