КНДР провела випробування крилатих ракет, погрожуючи США “найжорсткішою протидією”

Північна Корея вперше після інавгурації Дональда Трампа випробувала стратегічну крилату ракету, заявивши про “найжорсткішу протидію США”. Про це повідомили у державному інформаційному агентстві країни (KNCA).
Як повідомляє KCNA, запуск здійснили з підводного човна, а сам лідер країни Кім Чен Ин особисто спостерігав за цією демонстрацією сили. Ракети подолали відстань у 1500 кілометрів, перебуваючи у повітрі від 7507 до 7511 секунд, після чого успішно вразили заплановані цілі. Це випробування було названо “ключовою системою озброєння”, яка демонструє готовність КНДР до реагування на нові виклики у сфері безпеки.
Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї підтвердив, що близько 16:00 за місцевим часом (09:00 за Києвом) Північна Корея здійснила запуск кількох крилатих ракет у напрямку західного узбережжя.
KCNA також поширило заяву міністерства закордонних справ КНДР, яке прямо звинуватило Сполучені Штати та Південну Корею у зростанні напруженості в регіоні. У заяві йдеться, що військовий альянс двох країн, а також їхні спільні навчання створюють “загрозливе середовище”, на яке Північна Корея змушена реагувати.
Цей запуск став продовженням серії демонстрацій озброєння з боку КНДР. Ще 31 жовтня 2024 року країна запустила міжконтинентальну балістичну ракету в бік Японського моря, яка досягла рекордної висоти понад 7000 кілометрів і перебувала у повітрі 86 хвилин. Уряд Японії тоді заявив про безпрецедентну загрозу для регіону.
Нагадаємо, 6 січня 2025 року КНДР провела ще один запуск, цього разу балістичної ракети, яка подолала понад 1100 кілометрів на схід, перш ніж впасти в море. За словами української розвідки, Північна Корея також співпрацює з Росією, яка вже використала близько 60 північнокорейських ракет KN-23 у війні проти України.
Пхеньян продовжує посилювати свою обороноздатність, використовуючи ракетні випробування як спосіб тиску на міжнародну спільноту. Ці дії сприяють зростанню напруженості у Східній Азії та загрожують стабільності в регіоні.