Коли військові зможуть відпочити: плани Генштабу щодо демобілізації

Розмови про демобілізацію та її умови точаться вже давно, адже частина військових захищає країну понад два роки. Такий тривалий термін на війні – це катастрофічне фізичне і психологічне виснаження, зменшення мотивації.
Поки конкретних рішень щодо можливості звільнити з армії тих військових, які захищають країну тривалий час, нема. Утім, в Генштабі говорять, що оновлення законодавства про мобілізацію вже показує результати – темпи призову зросли. Якщо ця тенденція триватиме ще кілька місяців, можна буде говорити про демобілізацію, вважає Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки.
Напередодні пан Роман разом з іншими членами комітету зустрівся з представниками Генштабу ЗСУ та Міноборони. Серед обговорюваних під час зустрічі питань було і регулювання демобілізаційного процесу. Збереження темпів мобілізації на нинішньому рівні дозволить ухвалити відповідні законодавчі зміни вже в жовтні.
“Генеральний штаб зараз дійсно задоволений темпами мобілізації. Кількість мобілізованих наразі навіть перевищує очікування. Вони сподіваються, що ця тенденція зберігатиметься. Якщо до кінця літа ми побачимо, що ці темпи зберігаються і підвищуються, тоді можна буде напрацьовувати і вносити до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію”, – говорить Роман Костенко.