Україна
Комітет Ради обговорив перспективи післявоєнних виборів в Україні
Нардепи ознайомилися з результатами поточного моніторингу проєкту "Підтримка демократичних виборів в Україні після війни".

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, як бенефіціар проєкту “Підтримка демократичних післявоєнних виборів в Україні”, заслухав інформацію про результати поточного моніторингу проєкту за перше півріччя 2024 року.
Протягом звітного періоду, за участю представників Комітету, було здійснено наступне:
- Проведено засідання Наглядової ради проєкту, де підбивалися підсумки та обговорювалися результати реалізації проєкту за 2023 рік, а також окреслювалися плани та пріоритети на 2024 рік.
- Презентовано низку досліджень щодо передумов та викликів для організації й проведення виборів в Україні у післявоєнний період. Зокрема, дослідження охоплювали питання посилення законодавчого регулювання гендерних квот у виборчих списках та вдосконалення нормативного регулювання передвиборчої онлайн-агітації для захисту кандидатів-жінок від сексизму.
- Надано експертну підтримку в організації та проведенні круглих столів, на яких обговорювалися стратегічні питання щодо підтримки активної участі жінок у політичному процесі та гарантії реалізації їхніх виборчих прав у контексті викликів, спричинених військовою агресією.
- Розроблено та презентовано керівництву Верховної Ради України, народним депутатам – членам Комітету, та представникам секретаріату Комітету проєкту переліку критеріїв оцінки демократичних передумов для проведення післявоєнних виборів в Україні. Цей перелік включає питання, пов’язані з відновленням виборчої інфраструктури та забезпеченням безпечного і системного функціонування Державного реєстру виборців.
Члени Комітету високо оцінили якість роботи експертів Ради Європи в рамках впровадження проєкту та значний внесок цієї організації в розвиток демократичних процесів в Україні.
Цей проєкт міжнародної технічної допомоги реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки “Стійкість, відновлення та відбудова” з 1 січня 2023 року.