ЄС та світ

Китай розглядає можливість приєднання до “коаліції охочих” як миротворчої місії в Україні

Китайська Народна Республіка розглядає можливість долучитися до так званої “коаліції охочих” — ініціативи зі створення миротворчої місії в Україні. Про це 22 березня повідомило німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на джерела в дипломатичних колах Європейського Союзу, які володіють інформацією щодо цих перемовин.

Як зазначають співрозмовники видання, представники китайської дипломатії в Брюсселі вже проявили зацікавленість та провели низку консультацій, аби дізнатися, якою буде реакція Євросоюзу на потенційну участь Китаю в цій миротворчій ініціативі.

За оцінками європейських дипломатів, сам факт залучення Китаю до складу “коаліції охочих” може стати значним політичним чинником, який вплине на позицію РФ. Зокрема, передбачається, що Пекін зможе переконати Москву погодитися на розміщення іноземного військового контингенту на території України під егідою цієї місії.

Водночас у дипломатичних колах Брюсселя визнають, що тема залучення Китаю до миротворчої місії є “делікатною” й складною з огляду на її політичний підтекст і потенційні наслідки для геополітичної ситуації.

У цьому контексті варто згадати події початку березня, коли прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про створення “коаліції охочих” за участі Лондона, Парижа та Києва. Ці країни домовилися спільно працювати над розробкою проекту мирної угоди, яку планують представити Сполученим Штатам Америки. За інформацією телеканалу Sky News, у межах цієї ініціативи розглядається можливість направлення в Україну військових підрозділів з країн Європи та держав-членів НАТО, які виконуватимуть функції миротворців.

Нагадаємо, за даними британського видання The Times, Лондон готовий залишити своїх миротворців на території України на невизначений термін. Обговорюється можливість направлення до тридцяти тисяч військовослужбовців у складі багатонаціонального контингенту.

Як повідомляло агентство Bloomberg, близько тридцяти країн уже висловили готовність надати майбутній миротворчій місії в Україні військову допомогу, а також підтримати її логістично й розвідданими. Серед учасників обговорення, окрім європейських держав, були Канада, Австралія, Нова Зеландія та Японія.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Ватикані помер Папа Римський Франциск

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку