LG і Samsung подали до суду на уряд Індії

Південнокорейські компанії LG та Samsung подали судовий позов проти уряду Індії з вимогою скасування нової політики, яка зобов’язує корпорації здійснювати мінімальні виплати на користь переробників електронних відходів. Про це повідомляє Reuters.
Індія наразі посідає третє місце у світі за обсягами виробництва електронних відходів після Китаю та США. Однак, за офіційними даними, минулого року було перероблено лише 43% таких відходів, а близько 80% галузі складають неформальні збирачі. До цього аналогічні судові позови подали й інші компанії, зокрема Daikin, індійська Havells та Voltas, що належить до Tata Group.
Samsung і LG раніше виступили проти запровадження обов’язкових виплат переробникам, зазначаючи, що таке рішення суттєво збільшить їхні витрати. Уряд Індії наполягає, що нові правила мають стимулювати розвиток офіційного сектору переробки та залучити більше інвестицій.
У позові LG до Високого суду Делі зазначається, що нові вимоги “ігнорують той факт, що просте обкладання компаній податками під прикриттям принципу ‘забруднювач платить’ не приведе до досягнення екологічних цілей”. Компанія також зауважує: “Якщо влада не змогла врегулювати неформальний сектор — це провал саме з боку контролю”.
У своєму позові Samsung заявляє, що “регулювання цін саме по собі не сприяє захисту довкілля”, і наголошує на “значному фінансовому тягарі”. Згідно з новими нормами, компанії зобов’язані сплачувати щонайменше 25 центів США за кожен кілограм електронних відходів, що підлягають переробці. За оцінками виробників, це майже утричі підвищує їхні витрати та переважно вигідне лише переробникам.
У листі до уряду LG пояснила, що запропоновані ставки є “надто високими та мають бути знижені”, а ціноутворення слід залишити на розсуд ринку. У своєму позові Samsung зазначила, що зверталася до офісу прем’єр-міністра Нарендри Моді з попередженням: нові тарифи у 5–15 разів перевищують чинний рівень виплат.
Також позов подав індійський виробник кондиціонерів Blue Star, аргументуючи це надмірним регуляторним тиском. Водночас компанія Johnson Controls-Hitachi нещодавно відкликала свій позов без пояснень.