Лідери «Великої сімки» підтвердили підтримку України на саміті в Італії

Лідери країн «Великої сімки», які зібралися на саміт в італійській Апулії, на підсумковій зустрічі підтвердили свою відданість демократичним принципам, багатосторонньому підходу та міжнародному правопорядку та миру.
«В основі нашої роботи лежить зобов’язання дотримуватися Статуту ООН, захищати міжнародний мир і безпеку, а також підтримувати вільний і відкритий міжнародний порядок, заснований на правилах», – йдеться у підсумковому комюніке саміту.
Лідери G7 підтвердили прихильність до захисту людської гідності та верховенства закону в усіх регіонах світу. У саміті брав участь президент України Володимир Зеленський.
Одним з головних питань порядку денного стала криза, що продовжується, в Україні, і учасники саміту підтвердили твердий намір підтримувати боротьбу цієї країни за свободу в умовах російської агресії, а також зусилля Києва з відновлення української економіки.
«Наша кінцева мета – досягнення справедливого, міцного та всеосяжного світу відповідно до міжнародного права, Статуту ООН та його принципів, а також поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Ми будемо й надалі підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – наголошується у підсумковому комюніке .
Лідери «Великої сімки» оголосили про плани надати Україні 50 мільярдів доларів з використанням доходів від заморожених російських активів. Додаткове фінансування дасть критично необхідне підживлення військовим та бюджетним потребам України та допоможе у її відновленні.
Лідери підкреслили, що фінансові активи Москви, які перебувають в юрисдикції країн G7, залишаться замороженими, поки Росія не припинить свою агресію і не компенсує завданих Україні збитків. Лідери послалися на оцінку Світового банку, згідно з якою ця шкода становить 486 мільярдів доларів.
У найближчі місяці США, у співпраці з Україною та партнерами з «Великої сімки» остаточно узгодять деталі механізму фінансування, щоб видати Києву кредит до кінця року.
Нагадаємо, цього тижня адміністрація президента Джо Байдена оголосила про новий пакет санкцій та заходів експортного контролю, керуючись зобов’язаннями «Великої сімки» посилити тиск на Росію за її війну в Україні.
Нові санкції спрямовані проти більш ніж 300 фізичних та юридичних осіб у Росії, Китаї та інших країнах, насамперед проти російської фінансової інфраструктури, міжнародних мереж ухилення від санкцій, майбутніх доходів від продажу енергоносіїв . Під санкції також потрапили представники російської еліти, причетні до депортації українських дітей.
Крім того, США обмежили російський доступ до певного програмного забезпечення та ІТ-послуг і будуть переслідувати підставні компанії, що займаються перенаправленням товарів. Вашингтон також посилив експортний контроль щодо компаній, що постачають в Росію товари під американськими брендами, вироблені за кордоном.
Ще одним проявом незмінної підтримки України з боку США стало підписання президентом Байденом та президентом Зеленським Двосторонньої угоди в галузі безпеки.
Угода підкреслює відданість США поглибленню співпраці з Україною в галузі безпеки та оборони. США також взяли зобов’язання проводити консультації щодо майбутніх збройних нападів.