Україна

Ліквідація бійців КНДР на Донбасі: Тимочко попередив про нові загрози для ЗСУ

КНДР залишається однією з найбільш мілітаризованих країн світу, тому втрата кількох солдат для неї не є значущою подією. Однак, за словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, загибель шістьох північнокорейських військових на Донбасі може мати глибші наслідки, якщо це стане частиною системної співпраці між арміями Росії та КНДР. Про це він розповів в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Північна Корея це по суті шалено мілітаризована країна, все населення так чи інакше прокачується через армію, і там втрати декількох людей не такі важливі”, — підкреслив Тимочко.

Він зазначив, що важливість загибелі північнокорейських військових полягає в тому, що ці солдати пройшли відбір, мали певну підготовку та, ймовірно, володіли важливою інформацією. Їх ліквідація унеможливила передачу цієї інформації та досвіду, що створює необхідність для КНДР присилати нових людей на їхнє місце. При цьому, враховуючи складність виїзду з Північної Кореї, можна зробити висновок, що ці військові були особливо довіреними особами режиму, ретельно перевіреними спецслужбами.

За словами Тимочка, співпраця між Росією та КНДР уже набула нового рівня, оскільки Москва отримує північнокорейську зброю. Відправка військових з КНДР до Росії може свідчити про кілька речей: по-перше, Росії не вистачає кваліфікованих операторів північнокорейської техніки та зброї, що змушує їх створювати спільні навчальні школи. По-друге, КНДР, ймовірно, планує інтегрувати російську зброю, зокрема ракети та системи ППО, у власну оборонну систему, можливо, готуючись до майбутніх протистоянь із Південною Кореєю.

Також існує небезпека, що північнокорейська армія і ЗС РФ можуть намагатися інтегрувати свої сили для більш ефективної взаємодії, зокрема проти України або інших країн.

“Коли це починається, то до цього треба віднестися досить серйозно”, — резюмував Тимочко.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У 2025 році на зарплати прокурорам передбачено додаткові 1,7 млрд грн: Южаніна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку