Майже 9 тис. підприємців отримали доступні кредити цього року
З початку року позики за програмою “Доступні кредити 5-7-9%” отримали 8884 українських підприємці. Загальна сума кредитування за цей час склала 35,2 млрд гривень. Лише протягом минулого тижня видано близько 800 доступних кредитів.
“За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 782 пільгові кредити на загальну суму 3,7 млрд грн, з яких 562 кредити – від банків державного сектору економіки на 1,5 млрд гривень”, – повідомили у Міністерстві фінансів.
З початку повномасштабної війни в Україні було видано 53 026 кредитів на загальну суму 212,5 млрд грн. Позики видавали для таких цілей:
- 17,85 млрд грн – на інвестиційні цілі;
- 60,42 млрд грн – на фінансування оборотного капіталу;
- 37,63 млрд грн – кредити для сільськогосподарських товаровиробників;
- 14,30 млрд грн – на переробку сільськогосподарської продукції;
- 57,39 млрд грн – на антивоєнні цілі;
- 11,43 млрд грн – кредитування в зоні високого воєнного ризику.
Наразі доступні кредити українським підприємцям надають 45 банків, серед яких “Приватбанк”, “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “ПУМБ” та ін.
Важливо!
З грудня 2023 року знято обмеження в отриманні державної підтримки стосовно деяких категорій підприємств, які постраждали від бойових дій. Також від кінця минулого року такими позиками не може користуватися великий бізнес. Тепер доступні кредити можуть отримати лише мікро, малі та середні підприємства.
Позики для розвитку бізнесу наразі можуть отримати не лише підприємства, а й приватні особи. Також представники бізнесу можуть взяти участь в інших програмах, таких як “Підтримка підприємств паливно-енергетичного комплексу”, “Додайте енергії своєму бізнесу” (компенсуються витрати на підвищення енергоефективності підприємств, запровадження “зелених” енергетичних рішень) та ін.
Окремі кредити передбачені для фермерів. Наприклад, у державному бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд. гривень на компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Аграріям компенсують до 80% таких витрат.