Інфографіка

Ми – те, що ми святкуємо?

Київський міжнародний інститут соціології опублікував результати опитування українців щодо найважливіших свят. Нижче ви можете побачити відповідну інфографіку.

Які свята є найбільш популярними серед населення України? (КМІС, лютий 2024 р.)

Ми - те, що ми святкуємо?

Перше, що звертає на себе увагу: свята з радянського минулого втрачають значущість. Протягом чотирнадцяти останніх років найбільшої деактуалізації зазнав День Перемоги – колись одне з наймасштабніших і найулюбленіших свят.

Динаміка популярності Дня Перемоги (КМІС, 2010-2014 рр.)Ми - те, що ми святкуємо?

Тренди святкувань, які КМІС фіксує протягом останніх десяти років, також є доволі інформативними. Вони показують, що українці в цілому втрачають інтерес до святкових дат. Навіть Новий рік за цей час втратив свою привабливість майже вдвічі. Натомість здобувають вагомість національні свята – День Незалежності України, День Конституції України, День Захисника України.

Таблиця Д1. Динаміка по Україні в цілому з 2013 до 2024 рр., %

 

Ми - те, що ми святкуємо?Таблиця: КМІС

Свята є індикатором стану суспільства, адже з ними пов’язані його цінності, сподівання, прагнення й повага до минулого. Наразі в Україні повністю перебудовується система свят і пам’ятних дат.

Згідно із українським законодавством, 11 святкових днів у нашій країні  мають статус неробочих. Для порівняння: у Польщі кількість свят, що передбачають вихідні, – 13, в Німеччині – 19. Утім набагато важливіше за цифри зміст того, що святкується, традиції, які огортають святкові дні, і настрій, яким усе це супроводжується.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Лідери та аутсайдери: які професії обирають українські абітурієнти у 2024 році? (інфографіка)

Один коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку