Мінекономіки створило міжнародну робочу групу з розвитку страхування

Міністерство економіки України створило та провело перше засідання міжнародної робочої групи (taskforce), метою якої є розвиток страхового ринку. У зустрічі взяли участь міжнародні донори, представники міжнародних фінансових організацій, а також учасники страхового ринку з України та з-за кордону.
Члени групи спільно працюватимуть над створенням системних, але гнучких рішень для страхового ринку, що дозволить залучати приватні інвестиції в українську економіку навіть за умов високих ризиків, спричинених війною. Робоча група також виконуватиме роль платформи для обміну інформацією про урядові пріоритети, запити інвесторів, найкращі світові практики й інноваційні страхові продукти, які можуть розширити доступ до страхових послуг.
«Україна стане одним із найбільших інвестиційних і будівельних майданчиків світу на наступне десятиліття. Ми не можемо дозволити, щоб відсутність страхових рішень стала вузьким місцем у цьому процесі. Створення цієї Робочої групи — це практичний крок до побудови відкритого, стійкого й ефективного страхового ринку.
І ми відкриті до всіх професійних пропозицій, які допоможуть ринку не просто вижити, а зростати. Для інвестора це означає одне: він отримає доступ до страхового інструменту, який дозволить заходити в Україну вже зараз», — наголосив голова робочої групи з розвитку страхового ринку, заступник міністра економіки України Андрій Телюпа.
Робоча група функціонує у форматі двох рівнів. Стратегічна група Core Group відповідає за координацію спільних пропозицій щодо регулювання й законодавчих змін, а також формує порядок денний ініціативи.
Після конференції Ukraine Recovery Conference у липні 2025 року планується запуск чотирьох тематичних фокус-груп (Focus Groups), які щомісяця працюватимуть над технічними рішеннями за напрямами:
- регуляторне середовище,
- пріоритети, доступність даних і підвищення обізнаності клієнтів,
- гнучкі страхові продукти,
- державно-приватне партнерство.
До липня учасники групи планують сформувати низку короткострокових рішень для публічного представлення, а до кінця 2025 року — підготувати ґрунтовні рекомендації та ініціативи, а також запустити процеси внесення змін до регулювання й, за потреби, законодавства.