Україна

Мінекономіки та UNIDO підписали угоду про запуск ініціативи зеленого індустріального відновлення за підтримки Японії

Міністерка економіки України Юлія Свириденко та заступник генерального директора і керуючий директор Директорату з корпоративних послуг і операцій Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) Юко Ясунага підписали угоду про старт ініціативи зеленого індустріального відновлення України. Реалізація ініціативи відбуватиметься за підтримки Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії (METI).

«Ця ініціатива зосереджена на розвитку ключових секторів, що сприятимуть підвищенню кваліфікації працівників і сталому зростанню промисловості. Завдяки стратегічному партнерству з Японією та ЮНІДО український бізнес отримає доступ до передових технологій і інноваційних рішень, зможе модернізувати виробництво та посилити свою конкурентоспроможність. Це важливий крок на шляху до відновлення нашої промисловості та розвитку економіки України», – підкреслила Свириденко під час церемонії.

За попередніми очікуваннями, понад 30 тисяч українців матимуть змогу пройти навчання та здобути нові навички, а більш ніж 40 сучасних технологій буде впроваджено, адаптовано або випробувано у різних сферах промисловості.

«Цей флагманський проєкт є унікальним як за масштабом, так і за концепцією, адже поєднує передачу технологій, нарощування потенціалу та створення нових бізнесів у співпраці між приватними секторами України та Японії. Завдяки управлінському досвіду ЮНІДО та широкій мережі партнерств в Україні та Японії, ми забезпечимо вплив у ключових промислових напрямах, таких як переробка сільськогосподарської продукції, циркулярна економіка, інформаційно-комунікаційні технології, відновлювані джерела енергії та енергоефективність, водень, підвищення продуктивності малого і середнього бізнесу, допоміжні технології та телемедицина», — зазначив Юко Ясунага.

У межах дослідження доцільності впровадження інновацій вже майже 30 японських компаній розпочали співпрацю з українськими партнерами, тестуючи нові технології.

«Екологічно чисті та енерго- й ресурсоефективні технології та експертиза, якими володіють японські компанії, здатні суттєво сприяти подоланню багатьох викликів і просуванню зеленої відбудови України. Зазначу, що багато малих і середніх підприємств, а також стартапів у Японії вже розробили подібні технології та ноу-хау», — наголосила Такако Цуджісакa, заступниця генерального директора Департаменту міжнародної торгівельної політики METI.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ЄС засудив загибель журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку