Експертна думка

Міністр оборони США зробив низку різких заяв щодо війни в Україні на засіданні Контактної групи з питань оборони України

Міністр оборони США Піт Гегсет зробив низку різких заяв щодо війни в Україні під час засідання Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі. Він наголосив, що не варто очікувати повернення України до кордонів 2014 року, оскільки це є нереалістичною метою. Встановлення тривалого миру, за його словами, можливе лише за умови тверезої оцінки ситуації на полі бою. Про це повідомляє ВВС.

Засідання Контактної групи з питань оборони України, що проходило в штаб-квартирі НАТО, стало першою подібною зустріччю за участю нового очільника Пентагону. Вперше в історії цього формату керівництво засідання здійснювала Велика Британія, а не Сполучені Штати.

У своїй промові Гегсет підкреслив, що США не розглядають членство України в НАТО як частину можливого майбутнього мирного врегулювання. Також він виключив можливість розміщення американських військових в Україні в рамках будь-яких безпекових домовленостей. Міністр оборони нагадав, що завершення бойових дій та встановлення стабільного миру є одним із ключових пріоритетів адміністрації Президента США Дональда Трампа.

Гегсет також звернув увагу на дипломатичні зусилля Білого дому щодо завершення війни в Україні, зазначивши, що тривають контакти між американською та російською сторонами. Хоча деталі переговорів залишаються невідомими, Трамп стверджує, що в цьому напрямку досягнуто певного прогресу. Глава Пентагону підкреслив, що США мають намір завершити війну “дипломатичним шляхом, залучивши Росію та Україну до переговорів”.

Про кордони

Піт Гегсет підкреслив, що “припинення бойових дій і досягнення міцного миру є пріоритетом” адміністрації Дональда Трампа. США мають намір закінчити війну, “об’єднавши силу союзників із реалістичною оцінкою поля бою”. А це означає визнати, що повернення усіх українських земель нереалістичне.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Підтримку на виборах можуть здобути політики, які виступають проти ТЦК: оцінка військового аналітика

“Ми, як і ви, хочемо суверенної та успішної України. Але для початку треба визнати, що повернення до українських кордонів, які були до 2014 року, є нереалістичною метою. Гонитва за цією ілюзорною метою лише продовжить війну та спричинить ще більше страждань”, – заявив Гегсет.

Звертаючись до представників понад 40 країн-союзниць України, Гегсет наголосив на необхідності комбінування військової підтримки союзників із реалістичною оцінкою ситуації. На його думку, спроба повернення до довоєнних кордонів лише затягне конфлікт і принесе нові страждання.

Крім того, Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів 1991 року є, на його думку, “нереалістичною” метою. Він охарактеризував такі прагнення як “ілюзорні”, зазначивши, що вони лише затягнуть війну та призведуть до нових страждань.

Про членство України в НАТО та гарантії безпеки

Говорячи про перспективи вступу України до НАТО, Гегсет підтвердив, що США не розглядають членство Києва як реалістичний варіант навіть після завершення війни.

Ця заява викликала відповідну реакцію з боку українського президента Володимира Зеленського, який наголосив, що в разі закриття дверей НАТО Україна змушена буде самостійно зміцнювати свою обороноздатність.

Щодо питань безпеки, Гегсет чітко заявив, що США не братимуть участі в будь-яких миротворчих місіях на території України. Якщо такі сили будуть розміщені, то вони не діятимуть під егідою НАТО і не будуть пов’язані з п’ятою статтею Альянсу про колективну оборону. Водночас він підкреслив, що майбутні безпекові домовленості мають виключати ризик поновлення бойових дій.

Міністр оборони США наголосив на необхідності надійних гарантій безпеки для України з метою встановлення “міцного миру”.

“Для забезпечення довготривалого миру Україні необхідні потужні гарантії безпеки, які не дозволять війні розпочатися знову. Це не може стати ще одним Мінськом 3.0. Однак Сполучені Штати не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом дипломатичного врегулювання”, – заявив Гегсет.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Змінити ситуацію може лише "хардкор" у вигляді повного перезавантаження": Володимир Дубровський про реформування митної служби

Він зазначив, що гарантії безпеки повинні ґрунтуватися на підтримці військ як європейських, так і неєвропейських країн. При цьому вони мають діяти поза межами НАТО і не підпадати під дію 5-ї статті статуту Альянсу.

Міністр також підкреслив, що США не планують залучати власні війська до такого контингенту.

“Потрібен жорсткий міжнародний контроль над лінією зіткнення. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь: американські війська не будуть дислоковані в Україні в рамках будь-яких безпекових гарантій”, – наголосив Гегсет.

Водночас міністр окреслив зміну підходів США до допомоги Україні. Вашингтон має намір зосередитися на внутрішніх питаннях та конкуренції з Китаєм, тоді як відповідальність за підтримку України значною мірою ляже на європейських союзників. Він закликав країни Європи взяти на себе більшу частку військової та гуманітарної допомоги Києву.

Гегсет також заявив, що адміністрація Трампа має намір зміцнювати енергетичний сектор США, що, на його думку, сприятиме зниженню світових цін на енергоносії. Це, в свою чергу, зменшить фінансові надходження до російського військового бюджету. Він закликав європейських партнерів наслідувати цей підхід, наголосивши, що ефективна санкційна політика у сфері енергетики може змусити Росію сісти за стіл переговорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку