Міноборони спростило правила використання БпЛА

Міністерство оборони України внесло зміни до чотирьох ключових наказів, які регулюють використання безпілотників, скасувавши ряд норм, що втратили актуальність у воєнний період. Нововведення передбачають спрощення процедур, що стосуються польотів і обслуговування безпілотників. Відтепер на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення частина положень цих документів не застосовується.
Нововведення передбачають спрощення процедур, що стосуються польотів і обслуговування безпілотників. Зокрема, на БпАК разового використання всіх типів і класів, а також на БпАК І класу категорій “мікро” (тактичні дрони вагою до 2 кг, як-от Mavic 3) та “міні” (тактичні дрони поля бою вагою до 15 кг, наприклад DJI Matrice 300), не поширюватимуться правила виконання польотів державної авіації. Крім того, більшість таких дронів більше не підлягають обов’язковому внесенню до державного реєстру повітряних суден.
Згідно з оновленими правилами, керівників БпАК І класу більше не потрібно направляти на льотно-медичну експертизу для визначення придатності до польотів. Дозвіл на управління надається наказом командира підрозділу. Також на екіпажі БпАК І класу не поширюються норми щодо медичного забезпечення польотів державної авіації.
“Умови фронту змінюються швидко, і ми працюємо над тим, щоб військові мали більше свободи в застосуванні сучасних технологій. Регулювання не має зайве обтяжувати їх, створювати бюрократичні перепони”, – пояснив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
Оновлення розроблено Офісом підтримки змін Міністерства оборони України у співпраці з Головним управлінням державної авіації МОУ та Командуванням Сил безпілотних систем ЗСУ.
“Норми привели у відповідність до реалій сучасної війни. Ухвалені до повномасштабного вторгнення накази містили правила, які неможливо виконати через високу інтенсивність бойових дій, велику кількість різних типів БпАК, швидку зміну технологій їх використання. Деякі з них не просто не відповідали реальності, а й були небезпечні. Наприклад, існувала вимога розміщувати на безпілотниках контактні дані операторів”, – зазначила Юлія Марушевська, керівниця Офісу змін МОУ.