Україна

Мобілізовані ФОПи звільняються від сплати податків та подання звітності на час служби: ДПС

В Україні самозайняті фізичні особи, які були мобілізовані або уклали контракт на проходження військової служби, звільняються від сплати податків та подання звітності на період служби. Відповідні зміни до Податкового кодексу вже набрали чинності. Як зазначає пресцентр Державної податкової служби України, йдеться про закон № 4505-ІХ.

Нововведенням передбачено, що ці особи звільняються від податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, військового збору, а також від ЄСВ — за умови, що підприємець не має найманих працівників. Звільнення надається автоматично, на підставі даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів — тобто дат мобілізації, укладення контракту чи демобілізації. При цьому застосовується воно з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Якщо інформація про мобілізацію або службу вже внесена до Реєстру, додаткових заяв подавати не потрібно. В іншому випадку ФОП може подати до податкової заяву та копії підтвердних документів.

“ДПС послідовно ініціювала розв’язання податкових питань мобілізованих ФОП і ветеранів та створила у територіальних органах робочі групи. Для зручності та можливості отримати консультацію щодо нових норм всі “гарячі лінії” продовжують працювати”, — повідомили у пресцентрі ДПС.

Податкова не нараховуватиме авансові платежі з єдиного податку чи військового збору на період служби. Якщо такі платежі вже були нараховані — вони анулюються. Якщо ФОП виключили з реєстру платників єдиного податку через несплату під час мобілізації або контракту, його реєстрацію буде поновлено автоматично.

ФОПи, які ведуть незалежну професійну діяльність і не підлягають страхуванню з інших підстав, також мають право не нараховувати, не обчислювати й не сплачувати ЄСВ на весь період служби, включно з контрактною.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  До України надійшов перший транш від ЄС за рахунок заморожених активів РФ

У випадку, коли ФОП має працівників, він може уповноважити іншу особу на виплату їм заробітної плати. Уповноважена особа нараховує ЄСВ, а сплатити його підприємець може вже після демобілізації — протягом 180 днів, без штрафних санкцій.

“Звітність з ЄСВ подається ФОП протягом 150 днів після демобілізації, також без штрафів і пені”, — зауважили у податковій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку