ЄС та світ

Можливість досягнення мирної угоди з Росією виключає вступ України до НАТО: Стівен Віткофф

Членство України в НАТО суперечить можливій мирній угоді з Росією. Про це заявив спецпосланець президента США Стівен Віткофф в інтерв’ю Такеру Карлсону.

Віткофф, який бере участь у неофіційних переговорах за дорученням Дональда Трампа, зазначив, що українська сторона фактично визнала — вступ до НАТО наразі виглядає нереалістичним. Водночас триває обговорення інших варіантів безпекових гарантій для України, зокрема механізмів, подібних до дії п’ятої статті НАТО.

“Щодо НАТО, я думаю, що Зеленський — а в нього є права рука, Єрмак — я вважаю, що вони вже значною мірою погодилися з тим, що Україна не стане членом НАТО. Багато було розмов про те, чи може Україна все ж отримати так званий захист за статтею 5, який мають усі країни НАТО.

Мовляв, чи може Україна отримати якусь форму такого захисту — чи то від США, чи від європейських держав — навіть без повноправного членства в Альянсі. І я думаю, що це — тема для обговорення. Але загалом вже визнано: якщо має бути мирна угода між Україною і Росією, то Україна не повинна бути членом НАТО. Мені здається, це вже прийнято як факт”, — зазначив Віткофф.

Він також повідомив, що зустріч між Трампом і Путіним може відбутися вже впродовж найближчих кількох місяців.

“Я — посланець президента. А президент мав чудові відносини з Путіним у свій перший термін. Тому я вважаю, що Путін розумів: зараз буде важко, щоб сам президент приїхав до Росії. Я думаю, що вони зустрінуться в найближчі місяці”, — підкреслив Віткофф.

За його словами, ключовим питанням у процесі врегулювання війни між Росією та Україною залишається визначення статусу окупованих територій — Донбасу, Криму та Луганська, які наразі контролює Росія:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Берліні біля відділку поліції стався вибух, двоє офіцерів отримали поранення

“Я думаю, що найбільше питання в цій війні — це так звані чотири регіони: Донбас, Крим, Луганськ і ще два. Ці території — російськомовні, і там проводилися референдуми, де більшість людей висловилася за те, щоб бути під владою Росії. На мою думку, саме це — ключовий момент у конфлікті. Це перше, що потрібно врегулювати. І зараз ми ведемо дуже, дуже позитивні розмови щодо цього”.

Він пояснив, що частина цих територій вже розглядається як складова Росії. Водночас Конституція України не дозволяє поступок у питаннях суверенітету, що створює додаткові труднощі для переговорів.

“Питання в тому, чи визнає світ, що ці території — російські. І що буде тоді? Чи зможе Зеленський політично вижити, якщо він це визнає? Це і є центральне питання”, — підсумував Стівен Віткофф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку