“Мрія” для дітей: школи тестують новий додаток для навчання у смартфоні

Процес переходу до електронного документообігу сягнув українських шкіл. Відтепер щоденники, розклад уроків, журнали та домашні завдання будуть доступні у смартфонах – в Україні почали тестувати застосунок “Мрія”.
До тестування додатка долучилося 40 шкіл з шести областей та Києва. “Мрія” призначена для учнів, вчителів та батьків.
“Мрія”: функціонал для учнів
Зокрема, у застосунку буде підвантажений документ Мрія ID – це електронна версія учнівського квитка. Паперова версія учнівського наразі дає школярам можливість проїзду в громадському транспорті зі знижками та деякі інші пільги. Після повноцінного запровадження “Мрії” необхідності оформляти паперовий квиток вже не буде.
Також у додатку школярі отримуватимуть домашні завдання і зможуть спілкуватися в чатах з учителями чи однокласниками. Месенджер застосунку є цілком безпечним, оскільки створений на базі Signal.
Крім того, “Мрія” надає дітям доступ до великої кількості навчального матеріалу, електронних книг та ін.
Функції застосунку для батьків
Застосунок дозволить мамам і татам школярів слідкувати за досягненнями учнів, отримувати зворотній зв’язок від вчителів, перевіряти домашні завдання чи контролювати їх виконання. Також “Мрія” містить корисну літературу про виховання дітей і книги з порадами для батьків.
Що пропонують вчителям?
Педагоги отримають зручні електронні форми для календарного плану, журналу, розкладу уроків. Також додаток містить окрему бібліотеку корисних ресурсів для вчителів.
Уже цього року в кожній школі
Застосунок розроблявся Міністерством цифрової трансформації разом з Міністерством освіти і науки за підтримки програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.
Тестування “Мрії” проходитиме в три етапи. Спочатку фахівці, учні та вчителі з 40 шкіл перевірять функціонал додатку. Потім через “Мрію” проведуть підготовку до нового навчального року та протестують в умовах реального освітнього процесу. Після цього школи нададуть відгуки, на основі яких розробники вдосконалять програму.
У Міністерстві освіти обіцяють, що всі школи, які виявлять таке бажання, зможуть встановити “Мрію” вже до кінця цього року.