ЄС та світ

МВФ попередив про ризики значного падіння цін на акції

Геополітичні ризики, включаючи торговельну напруженість, здатні викликати суттєве зниження цін на акції, що може загрожувати фінансовій стабільності. Про це йдеться у Звіті про глобальну фінансову стабільність Міжнародного валютного фонду.

МВФ не вказав конкретні події, як-от нові масштабні тарифи, запроваджені Президентом США Дональдом Трампом останніми тижнями, однак підкреслив, що ризики зростають з 2022 року на тлі війн, збільшення оборонних витрат і посилення торговельних обмежень.

У документі наголошується на необхідності забезпечити фінансові установи достатнім рівнем капіталу й ліквідності, аби ті могли впоратися з можливими втратами, спричиненими геополітичними потрясіннями. МВФ також закликав активно використовувати інструменти стрес-тестування та інші методи аналізу для виявлення й управління подібними загрозами.

Згідно з дослідженням, масштабні події на кшталт воєн, дипломатичних конфліктів чи терактів призводять до середнього щомісячного падіння фондових ринків на 1 відсотковий пункт у глобальному вимірі. У країнах з ринками, що розвиваються, це падіння може досягати 2,5 пункти.

Найпотужніший вплив спостерігався у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну у 2022 році. Ця подія зумовила зниження прибутковості акцій у середньому на 5 процентних пунктів на місяць — що вдвічі перевищує середній рівень падіння, спричинений іншими подібними ризиками.

Також у звіті вказується, що зростання геополітичної напруги сприяє підвищенню суверенних ризикових премій, тобто вартості кредитних деривативів, які страхують від дефолту. Ці ефекти можуть передаватися іншим країнам через економічні та фінансові зв’язки.

Нагадаємо, що минулого тижня ринки на Волл-стріт пережили найбільші коливання з часів пандемії COVID-19 у 2020 році. Індекс S&P 500 знизився більш ніж на 10% з моменту інавгурації Трампа 20 січня, тоді як ціна на золото сягнула історичних максимумів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Meta заблокувала доступ до Russia Today та інших прокремлівських ресурсів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку