МВС розкрило площу земель, потенційно забруднених вибуховими пристроями

В Україні близько 139 тисяч квадратних кілометрів території залишаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий на своїй сторінці у Facebook після четвертого засідання секторальної робочої групи “Гуманітарне розмінування”, яке відбулося під головуванням Першої віцепрем’єр-міністерки України Юлії Свириденко та посла Японії в Україні Мацуди Кунінорі.
Драп’ятий зазначив, що Національна стратегія протимінної діяльності до 2033 року передбачає очищення щонайменше 80% забруднених територій, що дозволить повернути ці землі до безпечного та продуктивного використання. Він підкреслив, що хоча ця мета є надзвичайно складною, вона все ж досяжна.
Заступник міністра також наголосив на необхідності раціоналізувати використання ресурсів, удосконалювати методи розмінування та впроваджувати інноваційні технології. За його словами, протягом більш ніж 950 днів повномасштабної війни МВС України продемонструвало значний прогрес у методах і динаміці розмінування.
Драп’ятий додав, що ринок послуг з розмінування в Україні активно розвивається. Зокрема, вперше було проведено тендер через систему “Prozorro” для розмінування сільськогосподарських земель, і вже підписано угоду на розмінування 86 гектарів у Миколаївській області.
Україна також отримує значну міжнародну підтримку, зокрема від коаліції з розмінування, співголовами якої є Литва та Ісландія, створеної на початку 2024 року.