Україна

МЗС спростувало інформацію про плани України щодо створення ядерної бомби

Міністерство закордонних справ спростувало опубліковану в The Times інформацію про те, що Україна планує створити власну ядерну бомбу у разі скорочення військової допомоги з боку США.

Україна не має наміру створювати ядерну зброю та залишається вірною своїм зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Цю позицію підтвердив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, заявивши, що Україна не володіє, не розробляє і не має наміру придбавати ядерну зброю.

“Україна віддана Договору про нерозповсюдження ядерної зброї; ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру набувати ядерну зброю.

Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і повністю прозора для його моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях”, – заявив Георгій Тихий на своїй сторінці у соцмережі Х.

Він також зазначив, що країна тісно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), зберігаючи повну прозорість своєї діяльності, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях.

Ця заява прозвучала на тлі публікацій видання Times, в яких повідомлялося, що, згідно з аналітичною запискою, підготовленою для Міністерства оборони України, країна теоретично здатна створити просту ядерну бомбу за декілька місяців. Таку бомбу можна було б порівняти з тією, яку США скинули на Нагасакі в серпні 1945 року. Однак у документі припускалося, що такі дії можуть розпочатися лише в разі, якщо новообраний президент США Дональд Трамп припинить або значно скоротить військову допомогу Україні.

У статті також зазначалося, що для створення ядерного заряду Україна могла б використати плутоній, який видобувається з відпрацьованих паливних стрижнів українських атомних реакторів. За словами журналістів, обсяги плутонію, які має Україна, теоретично могли б вистачити для створення сотень ядерних боєголовок.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Колишній очільник Дніпропетровської ОВА Резніченко вийшов на волю під заставу у 30 млн грн

Однак позиція України залишається незмінною: вона продовжує дотримуватися міжнародних зобов’язань і співпрацює з МАГАТЕ, запевняючи світову спільноту у своєму мирному підході до використання ядерних технологій.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку