На 30% зросла кількість заяв від біженців у Польщі

За перший квартал 2024 року до компетентних органів Польщі було подано близько 3 тис. заяв від іноземців, які претендують на статус біженця чи додаткового захисту в країні. Це на 30% більше, ніж було у січні-березні 2023 року. Найбільше прохачів притулку (міжнародного захисту) було з України – 1200 наших співгромадян подали відповідні заяви.
Крім українців, часто міжнародного захисту в Польщі просять громадяни Білорусі (близько 1000 осіб у першому кварталі 2024 року) та росіяни (близько 300 заяв за 3 місяці).
“Іноземцю надається міжнародний захист (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому чи їй загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров’я в країні походження. При цьому не повинно бути жодних обставин, які б вказували на те, що він/вона може становити, наприклад, загрозу безпеці Польщі. Встановлений законом строк розгляду заяви про міжнародний захист становить, як правило, 6 місяців. У першому кварталі цього року середній час процедур був приблизно на 1,5 місяці коротшим”, – повідомили в польському Управлінні у справах іноземців.
З січня по березень включно управління виніс рішення щодо близько 2 тис. заяв про міжнародний захист, які були подані іноземцями раніше. У результаті розгляду 1,2 тис. осіб отримали захист в Польщі. Зокрема, такий статус отримало 670 білорусів, 410 українців та 50 росіян.
Під час процедури отримання статусу біженця іноземці можуть скористатися соціальною допомогою (проживання, харчування, медичне обслуговування, грошова допомога) та освітніми послугами (мається на увазі вивчення польської мови). Вони мають вибір: залишитися в центрі для іноземців або жити самостійно за межами центрів за фінансової допомоги, отриманої від управління у справах іноземців.
Нагадаємо, Польща займає друге місце за кількістю прийнятих українських біженців (близько 960 тис. осіб). Найбільше українців отримали захист у Німеччині (1,1 млн осіб).