Україна

НАБУ скерувало до суду справу екскерівника Харківського авіазаводу через збитки в понад 2,3 млн доларів США і пів мільйона євро

З 2013 до 2015 року він перерахував 553,24 тис. євро та понад 1,93 млн дол. США комерційному підприємству за нібито надання агентських послуг.

Співробітники САП і НАБУ передали на розгляд до суду справу стосовно екскерівника Харківського державного авіаційного виробничого підприємства за заподіяння збитків заводу на суму понад 36 млн грн. Про це розповіли у Національному антикорупційному бюро.

Зазначається, що за результатами слідства було встановлено два епізоди незаконної діяльності колишнього чиновника.

Згідно з епізодом 1,  посадовець впродовж 2013 – 2015 років сприяв переведенню державною компанією 553,24 тис. євро та понад 1,93 млн американських доларів (в цілому близько 30 млн грн за курсом НБУ на момент скоєння злочину) приватній компанії за нібито надання агентських послуг під час продажу за кордон товарів військового призначення, які вироблялися на потужностях Харківського авіаційного заводу. Однак детективи з’ясували, що зазначена компанія не надавала держпідприємству жодних послуг.

У  САП і НАБУ разом з УСБУ у Харківській області проінформували посадовця про підозру у липні 2021 року. Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України.

Згідно з епізодом 2, посадовець у вересні 2014 року посадовець вступив у змову зі своїм знайомим для заволодіння коштами держпідприємства. Відомо про підписання ним контракту з підконтрольною його пособнику іноземною компанією на постачання заводу двох авіаційних систем. Водночас він сприяв переведенню держпідприємством 472 тис. дол. США (близько 6 млн грн за курсом НБУ на момент скоєння злочину) передоплати. Згодом спільники привласнили ці кошти, а з метою приховати свої злочинні дії  підписали додаткову угоду до контракту, яка унеможливлює постачання систем у раніше обумовлені строки.

НАБУ і САП разом з УСБУ у Харківській області  повідомили експосадовцю про підозру за цим епізодом 23 березня 2023 року. Кваліфікація: ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна отримає від Євросоюзу 40 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури

З урахуванням того, що наразі інформація про місцеперебування особи відсутня, його проінформували про підозру за обома епізодами у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України. До того ж відомо, що підозрюваний добровільно обійняв посаду “заступника голови з питань інфраструктури” окупаційної адміністрації Запорізької області.

Варто зазначити, що частина перша статті 62 Конституції України передбачає невинуватість особи у вчиненні злочину і неможливість кримінального покарання доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним судовим вироком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку