Україна

НАБУ та САП хочуть самостійно починати розслідування стосовно депутатів

Керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури пропонують внести зміни до законодавства, які дозволять їм самостійно реєструвати кримінальні провадження щодо народних депутатів у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Про це заявили очільник САП Олександр Клименко та директор НАБУ Семен Кривонос.

“Ми наполягаємо на тому, що, оскільки суб’єкти НАБУ і САП – це народні депутати, то буде справедливо, коли саме НАБУ і САП зможуть починати розслідування по цих суб’єктах. На даний час ми зобов’язані розслідувати справи стосовно цих суб’єктів, але почати ці розслідування ми не можемо”, – зазначив Клименко.

Він наголосив, що така ситуація є несправедливою та неефективною:

“Ми наполягаємо, щоб були внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу і надали право керівникам НАБУ і САП, генеральному прокурору починати розслідування стосовно народних депутатів, не погоджувати відповідні негласні слідчі дії, а також низку слідчих дій”.

Кривонос, своєю чергою, зазначив, що коли детективи НАБУ отримують інформацію про можливе отримання хабаря народним депутатом, вони змушені звертатися до генерального прокурора, щоб він зареєстрував відповідне кримінальне провадження.

“Ми йдемо до генерального прокурора і завжди відчуваємо певний дискомфорт. Ми залучаємо третю сторону, що нелогічно, бо це наша інформація, наше розслідування, наш заявник. Чому ми маємо йти до третьої сторони й просити зареєструвати справу, до того не відомо іще, чи погодиться генеральний прокурор”, – зауважив Кривонос.

Він також зазначив, що такий підхід створює ризики затягування процесу або витоку інформації до фігурантів, що вже неодноразово траплялося.

“Тому ми й пропонуємо врегулювати ці речі, що дозволить більш ефективно боротися з корупцією”, – підсумував Кривонос.

Нагадаємо, що в державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, затвердженій Кабміном, передбачено зміни до закону “Про прокуратуру”. Вони нададуть право заступнику генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також керівнику Головного підрозділу детективів НАБУ самостійно вносити до реєстру відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення народним депутатом.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Внаслідок атаки "шахедів" на Київщині поранено двох людей, включаючи громадянина Франції

Якщо ці зміни ухвалять, монополія Генерального прокурора на відкриття кримінальних проваджень щодо парламентарів буде скасована.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку