НАСА повністю відновило роботу наукових інструментів Voyager-1

Технічну проблему Voyager-1, над вирішенням якої фахівці Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США працювали останні сім місяців, усунено. Вперше з листопада 2023 року апарат, запущений 46 років тому, відправив на Землю повний пакет даних з усіх чотирьох наукових інструментів, що знаходяться на борту зонда.
На даний час Voyager-1 знаходиться на відстаніу 162 рази більшій, ніж відстань від Землі до Сонця. Він припинив відправляти на Землю придатні для використання дані в середині листопада 2023 року, при цьому сам апарат продовжував отримувати команди із Землі. Інженери отримували лише безглуздий набір даних, що складається із двійкового коду. Причиною дефекту було названо збій у системі польотних даних (FDS), яка відповідає за «упаковку» інформації перед її відправкою на Землю. Після багаторазових спроб вирішити проблему команда місії змогла перемістити частину програмного коду в інший розділ FDS — у результаті довгоочікувану відповідь із зонда було отримано.
У травні команда місії змогла вперше за півроку отримати дані з двох із чотирьох наукових інструментів зонда — детектора міжпланетної плазми та магнітометра. 13 червня наукові дані були отримані з двох інструментів, що залишилися. На зонді знаходяться 10 наукових приладів, проте термін служби шести з них уже закінчився.
У НАСА зазначають, що роботу над усуненням наслідків збою ще не закінчено. Так, інженерам належить знову синхронізувати час бортових комп’ютерів, щоб апарат зміг виконувати команди із Землі у потрібний час. Також потрібно виконати технічне обслуговування приладу, що зберігає записи детектора плазми (зазвичай Voyager-1 не зберігає інформацію і відразу відправляє її на Землю, але ці дані надсилаються вченим двічі на рік).