ЄС та світ

Назад у минуле: Росія і Китай через тиск санкцій повертаються до бартеру: Reuters

Підписання перших угод між Пекіном і Москвою може відбутися восени цього року.

Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, що дозволить їм обійти західні санкції та уникнути використання банківських систем, контрольованих США. Очікується, що перші угоди в сільськогосподарській сфері можуть бути укладені вже цієї осені, повідомляє Reuters з посиланням на джерела у сфері торгівлі та платежів.

Джерела зазначають, що питання двосторонніх затримок платежів було обговорено під час травневого візиту президента Володимира Путіна до Китаю. Хоча і з’явилися обхідні шляхи, такі як використання малих регіональних китайських банків, проблеми з платежами все ще залишаються актуальними. Китайські банки остерігаються вторинних санкцій з боку США, що ускладнює фінансові операції між країнами.

Бартерна торгівля може стати ефективним рішенням для Москви та Пекіна. Вона дозволить уникнути валютних ризиків, зменшити залежність від долара США і євро, а також обмежити увагу західних регуляторів до їхніх двосторонніх операцій. Російські та китайські компанії зможуть обмінювати товари без необхідності проведення фінансових транзакцій через міжнародні банки, що значно спрощує процес торгівлі в умовах санкційного тиску.

Росія вже активно працює над розробкою правил для бартерної торгівлі. Російські джерела Reuters припускають, що Китай робить те ж саме, готуючи законодавчу базу для підтримки таких схем. Це дозволить країнам здійснювати експорт та імпорт продукції, обходячи традиційні банківські канали.

Один з топ-менеджерів великого російського банку підтвердив, що бартерна схема вже готується, але відмовився розкрити деталі. Він зазначив, що ця схема дозволить ефективніше вести торгівлю з Китаєм, особливо в умовах зростаючого санкційного тиску з боку Заходу.

Джерело у сфері платежів також повідомило, що обговорюється можливість торгівлі продовольчими товарами. Росія, яка є великим експортером зерна, м’яса та інших сільськогосподарських продуктів, може обмінювати їх на китайську продукцію, таку як техніка, електроніка та промислові товари. Це допоможе обом країнам забезпечити свої потреби, обійшовши фінансові обмеження.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Суд у Нью-Йорку призупинив ініціативу Трампа щодо розпуску "Голосу Америки"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку