Україна

НБУ повертає вимоги для стимулювання кредитування, які були призупинені після початку війни

Національний банк України поступово повертає вимоги до банків для стимулювання кредитування, які були тимчасово зупинені після запровадження воєнного стану. Таке рішення пов’язане з економічним відновленням та необхідністю посилення стабільності банківського сектору для подальшого кредитування економіки.

З 1 жовтня 2025 року знову почнуть діяти ознаки дефолту боржника, пов’язані з реструктуризацією боргів та змінами умов кредитних договорів. Водночас ці положення не застосовуватимуться до реструктуризацій, проведених до 30 вересня 2025 року, якщо вони відповідали правилам, встановленим під час воєнного стану. Також з 1 лютого 2026 року банки зобов’язані використовувати дані з Кредитного реєстру НБУ при оцінці ризиків позичальників.

Фінустанови повинні оновити свої стратегії управління проблемними активами та розробити плани їх реалізації до кінця 2025 року, а надалі переглядати ці документи щорічно. Від жовтня 2025 року також відновлюються вимоги до оновлення внутрішніх документів щодо управління ризиками, проведення стрес-тестів та оцінювання вартості майна.

Системно важливі банки та відповідальні особи банківських груп повинні щорічно оновлювати плани відновлення діяльності, починаючи з 2025 року. Для інших банків ця вимога діятиме раз на два роки з 2026-го. Якщо у банку відбуваються значні зміни, оновлення планів має здійснюватися з 2025 року.

Крім того, НБУ поновлює повноцінне стрес-тестування банків з використанням несприятливого сценарію. Перевірка розпочнеться у червні 2025 року та охопить 21 банк, на які припадає понад 90% активів банківської системи України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна та ЕС розпочали двосторонній скринінг щодо фінансових послуг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку