Україна

Непохитність та результативність: підсумки роботи НАБУ і САП за перше півріччя 2024 року (відео)

Керівники антикорупційних установ погодилися посилити співпрацю для ще більш ефективного викриття та розслідування корупційних злочинів.

У першій половині 2024 року НАБУ і САП продовжили активно викривати багатомільйонні корупційні схеми та злочини, пов’язані з високопосадовцями.

Одним із резонансних випадків стало викриття ексголови аграрного комітету Верховної Ради та його спільників на незаконному заволодінні землею вартістю 291 млн грн, а також на спробі захопити ще угіддя на 190 млн грн. Про це йдеться у звіті Бюро.

Також було викрито колишнього високопосадовця Адміністрації Президента України, який організував схему заволодіння арештованими нафтопродуктами на суму 967 млн грн.

Сім осіб отримали підозри у привласненні майже 100 млн грн під час закупівлі силових трансформаторів під час війни. Інша злочинна група була викрита на заволодінні 160 млн грн державних та міжнародних коштів, виділених на відновлення Харкова.

Детективи та прокурори також викрили схему незаконного заволодіння електроенергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» на суму 716 млн грн, заподіяння 211 млн грн збитків АТ «Укргазвидобування», а також злочинну організацію на Чернівецькій митниці, через яку держава втратила 290 млн грн.

Народного депутата та колишнього заступника Голови Офісу Президента було притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення на 11 млн грн та 15,7 млн грн відповідно.

Підсумки першого півріччя 2024 року:

  • Розпочато 323 нових розслідування;
  • Висунуто підозри 166 особам;
  • 131 обвинувачений;
  • 36 корупціонерів були покарані.

Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП у І півріччі 2024 року сягнув понад 3,7 млрд грн, зокрема:

  • Зекономлено понад 3,3 млрд грн при закупівлі БпЛА для ЗСУ;
  • Скеровано 83,1 млн грн на допомогу війську;
  • Відшкодовано державі 209,3 млн грн;
  • Конфісковано в дохід держави 102,3 млн грн.

Під час підсумкового брифінгу директор НАБУ Семен Кривонос подякував команді Бюро за їхній внесок у спільні досягнення та підкреслив важливість подальшого зміцнення організації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна різко наростила виробництво озброєнь, але без підтримки Заходу не зможе конкурувати з РФ: WSJ

«За 9 років існування Бюро ми перетворилися на стійкий та потужний правоохоронний орган із чіткими принципами та практиками, що вже сформували нашу ДНК», — зазначив Кривонос.

Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого проведення незалежного аудиту діяльності НАБУ з дотриманням принципів прозорості та відкритості.

Керівник САП Олександр Клименко зазначив, що з березня 2024 року Антикорупційна прокуратура функціонує як окрема юридична особа, незалежна від Офісу Генерального прокурора. Він додав, що вже впроваджено адміністративні зміни, оновлено колектив, та розпочато конкурсний відбір на посади прокурорів.

Клименко підкреслив, що команда САП усвідомлює важливість своїх завдань у боротьбі з топкорупцією на тлі повномасштабної війни та курсу України на вступ до ЄС і НАТО, і готова до будь-яких викликів.

Керівники НАБУ та САП домовилися про посилення співпраці задля ще більш ефективного викриття та розслідування корупційних злочинів, зокрема тих, що відбуваються наразі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку