Незаконні постачання чіпів до Росії через Гонконг і Китай скоротилися: Reuters
Влада США розглядає Гонконг і Китай як основні світові вузлові точки поставок РФ матеріалів для своїх збройних сил.

Постачання напівпровідників та інших заборонених товарів через Китай та Гонконг для потреб російських військових цього року скоротилися на п’яту частину, проте Гонконг залишається основною точкою ухилення від санкцій. Про це повідомляє Reuters.
Представник Міністерства торгівлі США зазначив, що транзитні поставки через Гонконг товарів категорії Common High Priority (CHPL) – сучасних компонентів, включаючи мікроелектроніку, які можуть бути використані у війні Росії проти України – у період з січня до травня скоротилися на 28%.
За цей же період транзитні постачання цих товарів через материковий Китай, за винятком Гонконгу, скоротилися на 19%.
Ці цифри, вперше опубліковані агентством Reuters, раніше не розголошувалися.
У відповідь на питання про постачання товарів подвійного призначення через Китай до Росії Міністерство торгівлі послалося на попередні заяви, де описувалися зусилля з обмеження доступу Росії до технологій та інших товарів, необхідних для ведення війни проти України.
Уряд США розглядає Гонконг і Китай як ключові світові вузли постачання матеріалів для російських збройних сил, включаючи напівпровідники та деталі безпілотників.
“Є підстави для оптимізму, що нам вдалося уповільнити частину цієї торгівлі”, – сказав чиновник, додавши, що “Китай залишається нашою головною проблемою”.
Чиновник, який говорив на умовах анонімності, повідомив, що скорочення незаконних потоків стало результатом агресивних заходів з боку влади США, а також взаємодії з компаніями, продукція яких використовується у військових діях.
“Ми ведемо переговори з будь-якою компанією, чия техніка виявляється на полі бою”, – заявив чиновник, не називаючи імен.
Чиновник відмовився надати Reuters повний набір даних, посилаючись на необхідність захисту доступу відомства до інформації. “Можу сказати, що ми впевнені у джерелі, пов’язаному з імпортом до Росії”, – зазначив він.