ЄС та світ

Нова модель ШІ ECgMLP здатна виявляти рак з точністю 99%

Науковці презентували інноваційну модель штучного інтелекту ECgMLP, здатну з надзвичайною точністю — 99% — виявляти онкологічні захворювання. Про це повідомляє BGR.

Технологія значно перевищує показники попередніх моделей, чия точність не перевищувала 80%. ECgMLP споживає менше ресурсів, завдяки чому працює швидше та стає доступнішою для використання.

Модель підсилює зображення та усуває зайві шуми, що дозволяє фокусуватися на найбільш інформативних ділянках тканин. Вбудовані механізми самоаналізу забезпечують швидкий розбір зразків і формування діагностичних прогнозів з разючою точністю. Під час випробувань система продемонструвала високу ефективність у виявленні раку прямої кишки (98,57%), раку молочної залози (98,2%) та раку ротової порожнини (97,34%).

Розробники підкреслюють універсальність ECgMLP і перспективи її застосування в медицині. Технологію планують інтегрувати в клінічне програмне забезпечення для підтримки лікарських рішень і покращення результатів лікування завдяки ранній діагностиці. Масштабне впровадження ще попереду, однак ця розробка є важливим кроком у боротьбі з онкологічними захворюваннями.

Нагадаємо, що в жовтні 2024 року дослідники Гарвардської медичної школи розробили нову модель штучного інтелекту, здатну виконувати широкий спектр завдань у діагностиці раку. Модель отримала назву CHIEF (Clinical Histopathology Imaging Evaluation Foundation) та стала першою, яка поєднує універсальність і високу точність у виявленні різних онкологічних захворювань.

Ця система працює за принципом великих мовних моделей, подібних до ChatGPT, але спеціалізується саме на діагностиці раку. CHIEF аналізує зображення пухлинних тканин, прогнозує молекулярні характеристики пухлини та оцінює ймовірну реакцію на лікування. Модель вже протестували на 19 видах раку, і вона продемонструвала високі результати.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Китай створив зброю, здатну виводити з ладу електростанції та лінії електропередач (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку