ПАРЄ офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу

Член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Євгенія Кравчук (фракція “Слуга народу”) повідомила, що Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Щойно резолюція “Вшанування 90-х роковин Голодомору — Україна знову перед загрозою геноциду” була одноголосно прийнята в Парламентській асамблеї Ради Європи, отримавши 80 голосів “за”.
У документі зазначено, що колишнє керівництво СРСР навмисно впроваджувало політику, яка призвела до штучного голоду в Україні з метою повного придушення будь-якого опору українців тоталітарному комуністичному режиму, підкорення народу і знищення його прагнень до незалежної української держави. Як і сьогодні російські збройні сили, сталінський режим у 1932-1933 роках здійснював злочинні дії на українській землі проти мирного населення з явним наміром частково або повністю знищити український народ як окрему національну спільноту.
Асамблея наголошує, що цілеспрямоване винищення спочатку політичних та культурних лідерів, а потім мільйонів звичайних українців було свідомим актом геноциду.
Особливо важливо, що резолюція підкреслює сучасні геноцидні дії з боку Росії. Як і в 1930-х роках, Росія сьогодні знову використовує їжу як зброю, не тільки проти України, але й для дестабілізації глобальної продовольчої безпеки. Блокуючи та загрожуючи суднам у Чорному морі, РФ перетворила торгівлю на зброю, порушуючи постачання зерна до Африки та інших регіонів. Українські фермери стикаються з браком ресурсів, тоді як російські війська свідомо обстрілюють сільськогосподарські землі, мінують поля та знищують аграрну інфраструктуру. Наприклад, руйнування Каховської греблі завдало збитків у 387,71 мільйона доларів США, позбавивши зрошення майже 600 000 гектарів сільськогосподарських угідь.
З огляду на це, Асамблея визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та закликала всі національні парламенти, які ще цього не зробили, наслідувати цей приклад.
Крім того, ПАРЄ закликала уряди зробити все можливе, щоб допомогти Україні відбити поточний геноцидний напад та притягнути до відповідальності винних у злочинах проти людяності та військових злочинах, скоєних у контексті російської агресії.