Підпали машин військових в Україні стають тривожним трендом: реакція Вікторії Ковач та Дмитра Кухарчука

Війна завжди залишає слід не лише на фронті, але й в тилу. У сучасній Україні, де кожен день приносить нові виклики, однією з найболючіших тем стали підпали військових машин. Це не просто атака на матеріальні ресурси армії, але й символічний удар по моральному духу нації. Останні новини про підпал автомобіля медичної служби Третьої штурмової бригади в Києві викликали обурення і глибоке занепокоєння серед військових.
Чому такі інциденти стають все частішими, хто за ними стоїть та як на них відповідати? Коментують командир другого штурмового батальону Третьої окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук та керівниця медичної служби Вікторія Ковач.
“Коли замість “доброго ранку” тобі повідомляють, що евак медслужби невідомі спалили в столиці України. Сьогодні зранку ми отримали повідомлення, що машина, яка очікувала ремонту в Києві була знайдена згорівшою, а на відеофіксації зареєстровано троє осіб, які її спочатку облили рідиною, а потім підпалили.
Про міри безпеки стоянки і т.д. я не говоритиму. Для цього є правоохоронні органи, тому хай кожен займається своєю справою. Скажу про моральну сторону цієї ситуації. Чи точніше – антиморальну. Тварини, які це зробили, скоріше за все, отримали винагороду за таку дію. Вони спалили медевак, який евакуював чималу кількість поранених і після ремонту мав продовжувати це робити. Ця машина була куплена за кошти, зібрані волонтерами. Тобто троє дегенератів своїм підпалом не просто знижують боєздатність війська, але опосередковано вбивають своїх співгромадян, яких не буде чим евакуювати. Також вони плюють на інших співгромадян, які вклади свої кошти для купівлі цього авто.
Чи заслуговують вони покарання у вигляді позбавлення волі? Питання риторичне. Чи треба їх карати у форматі призову у армію? Категорично ні. Бо сьогодні вони в тилу машину підпалюють, а завтра на полі бою зраджують штурмову групу, підставляючи її ризику.
Що з ними робити? Напевно фб не пропустить такої відповіді. Але що робити, щоб це не повторювалося по території України – питання гостре і відкрите. Бо витрачаючи свій ресурс на внутрішніх ворогів, ми втрачаємо спроможність для боротьби із зовнішнім. А загалом – так, я б хотіла зустрітися з паліями. Хвилин так на 30″, – написала Вікторія Ковач у Facebook.
Цей інцидент став черговим прикладом серії підпалів військових автомобілів, які почастішали останнім часом. Це не просто злочин проти власності, але й явна загроза життям тих, хто на передовій захищає нашу державу. Підпали таких машин часто позбавляють армію необхідного транспорту для евакуації поранених, що може мати трагічні наслідки для захисників України. Крім того, вони є ударом і по волонтерській спільноті, яка невтомно працює на підтримку ЗСУ.
Військові вважають, що підпали їх машин можуть бути частиною спланованої диверсійної діяльності, спрямованої на дестабілізацію ситуації в тилу. Такі дії можуть бути вигідні ворогам України, які прагнуть знизити боєздатність нашої армії та посіяти паніку серед населення.
Дмитро Кухарчук з цього приводу різко висловився у своєму ТГ-каналі, заявивши, що злодіїв, які підпалюють військові авто, необхідно вбивати на місці.
“Спалено машину 3-ї штурмової бригади. Я на правах командира батальйону за угодою з вищим керівництвом, спираючись на воєнний час, спираючись на бойовий імунітет, даю усне розпорядження та добро своїм бійцям на те, щоб у разі виявлення цих лиходіїв було застосовано найвищий захід покарання на місці. Щоб не зверталися до наших гуманних правоохоронних органів. Такі речі мають бути показовими і зрадники повинні одразу на місці бути усуненими. Вони завелися у нас у тилу і підпалюють те, що збирав народ, роблять горе. Це колорадський жук, якого треба давити!”, – заявив Кухарчук.
Також на додаток він написав:
“Фсб рф почало активну підривну діяльність на території України і кожен, хто свідомо чи не свідомо виконує їх задачі – має нести найвищу міру покарання. В Україні війна і всі, хто грають на руку ворогу мають сприйматись, як ворог, не залежно від громадянства. Свого часу суспільство вже допустило діяльність діяльність опзж, партії шарія і афілійованих з ними структур.
Звертаюсь до працівників ботоферм, які знаходяться в Україні з російськими меседжами: у вас два шляхи, явка в СБУ з усіма розкладами, прізвищами і адресами, або стати в один ряд з ворогом. Не хвилюйтесь, рано чи пізно вас всіх знайдуть і моліться, щоб це були правоохоронні органи, а не ми.
Звертаюсь до громадян України: фільтруйте інформацію. Будь-які негативні закиди в бій структур ЗСУ – це свідоме, чи не свідоме підігрування ворогу, а отже кваліфікується, як державна зрада. І це не спроба забрати свободу слова чи демократію, це відповідність військовому часу. Фільтруйте що читаєте”.