Підсумкові рішення БРІКС в РФ: Україну згадали один раз

Група країн БРІКС ухвалила підсумкову декларацію, в якій висловила свою позицію щодо війни в Україні та міжнародних зусиль з її врегулювання. Документ містить кілька ключових тез, що відображають спільні погляди країн-членів на конфлікт і способи його вирішення.
Згідно з повідомленням, яке опублікував портал Кремля, підсумки другого дня обговорень були підведені після зустрічі лідерів дев’яти країн, серед яких: президент РФ Володимир Путін, президент Єгипту Абдельфаттах Сісі, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Ірану Масуд Пезешкіан, лідер Китаю Сі Цзіньпін, президент ОАЕ Мухаммед бен Заїд Аль Нахайян, прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед і представник президента Бразилії, міністр закордонних справ Мауро Луїс Ієкер Вієйра. Лідери зробили спільне фото на фоні банерів XVI саміту в Казані.
Однією з головних тем, яка обговорювалася, була співпраця з країнами “Глобального Півдня”. Лідери підкреслили важливість врахування потреб цих країн для створення більш справедливого світопорядку. Також в декларації було згадано про війну в Ізраїлі, де учасники висловили підтримку палестинській групі ХАМАС.
У п’ятому пункті декларації йдеться про посилення співпраці з країнами Глобального Півдня, наголошуючи на необхідності більш справедливого розподілу ресурсів у світовому масштабі. Шостий та восьмий пункти присвячені діяльності ООН, де учасники висловлюють підтримку її зусиллям у підтриманні міжнародного миру та закликають до реформування Ради Безпеки, зокрема залучення до неї країн Азії, Африки та Південної Америки.
У декларації також міститься заклик до вирішення івйни в Україні шляхом переговорів і дипломатії. Учасники з позитивом сприйняли пропозиції щодо мирного посередництва, маючи на увазі китайсько-бразильську мирну ініціативу.
“Ми нагадуємо про національні позиції щодо ситуації в Україні та навколо неї, окреслені на відповідних форумах, включно з РБ ООН і ГА ООН. Ми наголошуємо, що всі держави повинні діяти відповідно до цілей і принципів Статуту ООН у всій їхній повноті та взаємопов’язаності. Ми із задоволенням відзначаємо відповідні пропозиції про посередництво і добрі послуги, покликані забезпечити мирне врегулювання конфлікту за допомогою діалогу і дипломатії“, – йдеться у заяві.
Раніше Росія підтримала китайсько-бразильський мирний план, який передбачає завершення війни по існуючій лінії фронту.