Підсумки “Рамштайну-24”: яку зброю отримає Україна та важливі заяви Остіна

На американській авіабазі в Німеччині відбулася чергова, 24-та зустріч Контактної групи з питань оборонної підтримки України у форматі “Рамштайн”. Цього разу вона вперше пройшла за участю президента України Володимира Зеленського, що надало особливого значення обговоренням.
На підсумковому брифінгу міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про нові домовленості щодо військової допомоги Україні. Він підкреслив, що союзники чують заклики України про негайну допомогу та розуміють складність ситуації, особливо на таких напрямках, як Покровський. Водночас він високо оцінив мужність українських Сил оборони, які протистоять одній із найбільших армій світу вже понад два з половиною роки.
“Ми маємо забезпечити допомогу Україні, щоб вона могла просуватися, зокрема, на Курському напрямку. Тому що вона протягом двох із половиною років веде боротьбу проти однієї з найпотужніших армій світу”, – зазначив Остін.
Окремо Остін прокоментував питання щодо надання ракет ATACMS, пояснивши, що російська авіація вже переміщена за межі їх радіусу дії, але Україна має достатньо можливостей атакувати російські цілі іншими засобами, зокрема за допомогою Storm Shadow.
“Україна вже має значні власні можливості атакувати цілі, які виходять за можливості ATACMS чи Storm Shadow. Росіяни перенесли свої літаки, які використовують для ударів КАБами, за межі радіуса дії ATACMS. Ми зосереджуємось на тому, щоб допомогти Україні бути більш ефективною в захисті своєї території”, – заявив Остін після засідання “Рамштайну”.
Міністр оборони також висловив переконання, що війна в Україні закінчиться за столом переговорів, проте наголосив, що поки важко спрогнозувати, коли це станеться. Він зауважив, що війна могла б завершитися швидко, якби Путін прийняв рішення про виведення своїх військ.
“Україна зосереджена на захисті власної суверенної території, і ми продовжимо робити все для того, щоби допомогти їм це зробити”,- підкреслив міністр оборони США.
Анонс нових поставок зброї
США:
США працюють над модернізацією авіаційних ракет Р-27 класу “повітря-повітря” для ураження літаків, дронів та крилатих ракет. Вашингтон виділяє понад 200 мільйонів доларів на закупівлю компонентів для виробництва безпілотників і систем радіоелектронної боротьби. Оголошено додатковий пакет допомоги на суму 250 мільйонів доларів, до якого увійдуть ракети для ППО, артилерійські боєприпаси, бронетехніка та протитанкова зброя.
Німеччина:
Берлін надасть Україні ще 12 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 на 150 мільйонів євро. Окрім того, працює над швидкою передачею 77 танків Leopard 1A5, а також зосереджується на посиленні протиповітряної оборони.
Велика Британія:
Лондон виділив понад 210 мільйонів доларів на передачу 650 легких багатоцільових ракет дальністю понад 6 км, які можуть запускатися з різних носіїв.
Канада:
Цього тижня канадські інструктори почали підготовку українських пілотів на F-16. На цей тренувальний проєкт виділено 300 мільйонів доларів. Канада також надасть ракети CRV-7 і 970 кулеметів для підтримки ЗСУ.
Нідерланди:
Нідерланди підтримують Україну з постачанням обладнання для технічного обслуговування F-16 і додаткових ракет класу “повітря-повітря”. Внесок країни до Міжнародного фонду для України вже досяг 125 мільйонів євро, які спрямовані на закупівлю безпілотників.
Іспанія:
Іспанія передала батарею протиповітряної оборони HAWK із шістьма пусковими установками, яка вже перебуває в Польщі, готова до подальших дій.