Україна

Підвищення податків: Верховна Рада почала обговорення законопроєкту у другому читанні

Верховна Рада 9 жовтня розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №11416-д, який передбачає збільшення податків. Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк безпосередньо з зали парламенту.

За його словами, на розгляд депутатів подано понад 1300 поправок до законопроєкту, і голосування в цілому планується вже наступного дня.

Як зазначав Железняк раніше, цей законопроєкт спрямований на історичне підвищення податків, яке принесе додатково 58 млрд грн у цьому році та 137 млрд грн у наступному.

Серед основних змін:

  • Підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • Встановлення обов’язку для платників єдиного податку третьої групи сплачувати військовий збір у розмірі 1% від доходу;
  • Встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців першої, другої та четвертої груп у розмірі 10% мінімальної зарплати;
  • Запровадження нової ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ на рівні 25%.

Юридичне управління Верховної Ради зазначило, що окремі положення законопроєкту суперечать Конституції України. Наприклад, пропоновані норми про авансові внески та зміни щодо оподаткування не відповідають статті 58 Конституції, яка забороняє зворотну дію законів у часі, крім тих, що полегшують відповідальність.

Експерти попереджають, що підвищення податків, зокрема ставки військового збору, може негативно вплинути на доходи українців. Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, зазначив, що через нові податкові ставки українці отримуватимуть на 3,5% менше грошей “на руки”. Однак, це не повинно призвести до зростання цін на товари та послуги, оскільки зменшення доходів зменшить попит на ринку.

Підвищення податків обумовлене необхідністю покриття дефіциту державного бюджету на 2024 рік, який оцінюється в 500 млрд грн.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні з 1 березня запроваджують фіскальні чеки нового зразка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку