ЄС та світ

Після двох катастроф компанія Boeing визнала свою причетність до шахрайства: Bloomberg

Мінюст США запропонував компанії угоду про визнання провини у змові для обману Федерального управління цивільної авіації США.

Американська авіабудівна корпорація Boeing погодилася визнати провину в шахрайстві та злочинній змові, щоб завершити розслідування Міністерства юстиції США стосовно двох авіакатастроф. Про це повідомляє Reuters. Йдеться про літаки серії 737 MAX авіакомпаній Lion Air та Ethiopian Airlines, які зазнали аварій у 2018 та 2019 роках відповідно.

Угода з Міністерством юстиції

У рамках угоди з Міністерством юстиції Boeing зобов’язалася продовжувати відкриту співпрацю з регулюючими органами та виплатити штраф у розмірі $243,6 млн. Крім того, компанія інвестує щонайменше $455 млн у вдосконалення програм із забезпечення безпеки та відповідності нормативним вимогам протягом наступних трьох років. Ці заходи мають на меті запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції США звинуватило Boeing у шахрайстві через порушення угоди про відстрочку судового переслідування після двох катастроф літаків 737 MAX. Міністерство запропонувало компанії угоду про визнання провини у змові з метою обману Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Це означає, що Boeing мала вирішити, чи визнає вона свою провину, чи постане перед судом.

Катастрофи літаків 737 MAX

Катастрофи літаків 737 MAX викликали широкий резонанс у світі. У жовтні 2018 року літак Lion Air зазнав аварії в Індонезії, внаслідок чого загинули всі 189 людей на борту. У березні 2019 року літак Ethiopian Airlines розбився в Ефіопії, забравши життя 157 людей. Обидві катастрофи були пов’язані з проблемами в системі управління польотом MCAS (Maneuvering Characteristics Augmentation System), яка мала запобігати втраті підйомної сили, але через технічні несправності стала причиною аварій.

Наслідки для Boeing

Катастрофи спричинили глобальне припинення польотів літаків 737 MAX та серйозні фінансові збитки для Boeing. Компанія зіткнулася з численними позовами від сімей загиблих, авіакомпаній та інших зацікавлених сторін. Відновлення довіри до літаків 737 MAX вимагало значних зусиль і часу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Влада Китаю заявила про готовність до "взаємовигідної" співпраці з Україною

Поліпшення та інвестиції

У рамках угоди з Міністерством юстиції Boeing не лише погодилася виплатити штраф, але й взяла на себе зобов’язання інвестувати значні кошти у вдосконалення програм безпеки. Це включає модернізацію систем управління польотами, покращення процесів тестування та сертифікації, а також підвищення рівня підготовки пілотів.

Генеральний директор Boeing зазначив, що компанія усвідомлює свою відповідальність за катастрофи і робить все можливе для покращення безпеки авіаційних перевезень. Він також підкреслив, що безпека пасажирів завжди буде головним пріоритетом Boeing.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку