Україна

Після запуску другого етапу земельної реформи в Україні продали 442,7 тисячі сільгоспугідь

З моменту старту другого етапу земельної реформи в Україні було реалізовано 442,7 тис. га сільськогосподарських земель, що становить 1,77% від загальної площі таких угідь. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

“За понад 16 місяців, які пройшли з моменту запуску в Україні другого етапу земельної реформи, за договорами купівлі-продажу було придбано 148 тис. земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 442,7 тис. га. Враховуючи, що загальна площа земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в Україні складає 24,9 млн га, то з часу відкриття ринку землі для юридичних осіб вони викупили лише 1,77% від загальної площі таких земель”, – зазначив Коваль.

Станом на 1 січня 2024 року юридичні особи придбали лише 39,2 тис. ділянок загальною площею 120,05 тис. га, що становить 27,1% від загальної площі товарних земель, відчужених за договорами купівлі-продажу.

Окрім того, відкриття ринку сприяло зростанню вартості землі. Якщо в грудні 2023 року середня ціна одного гектара становила 38,8 тис. грн, то в березні 2025 року вона зросла на 37% — до 53,1 тис. грн. Це, зі свого боку, збільшує доходи власників земель, які вирішили їх продати, і відкриває нові можливості для аграріїв отримувати кредити під заставу землі.

“Підхід до відкриття ринку землі виявився вдалим і збалансованим. За понад рік лише 0,48% земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва перейшли у власність компаній і близько двох тисяч юросіб уклали угоди”, – підкреслив міністр.

За його словами, це свідчить про те, що механізм функціонує — відкриття ринку не обмежило доступ до землі для малих і середніх агровиробників, а, навпаки, створило для них додаткові можливості для розвитку.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Військові матимуть пріоритетні дати для шлюбу онлайн в "Дії" завдяки "Армія+"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку