Понад 5,6 тисячі українців взяли участь у програмі медичної евакуації за кордон

5 621 українець, який постраждав внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, вже скористався програмою медичної евакуації за кордон «Medevac Ukraine». Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
У рамках цієї програми пацієнтам надається лікування травм (зокрема мінно-вибухових, осколкових і кульових поранень), опіків, інфекційних ускладнень, орфанних захворювань, а також проходження реабілітації та протезування.
Програму було започатковано в перші місяці повномасштабної війни завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європейського Союзу, уряду Австрії та інших міжнародних партнерів. Вона охоплює як екстрене лікування (після стабілізації стану пацієнта), так і планові втручання. Усі витрати покривають приймаючі країни та медичні установи.
Найбільше українців лікувалися в Німеччині (1 622), Латвії (608), Польщі (452), Норвегії (435) і Нідерландах (404). Загалом за час дії програми було евакуйовано 4 145 військових і 1 476 цивільних осіб, з яких 152 — діти. Найчастіше пацієнтів направляли за кордон для лікування травм (2 892 випадки), проходження реабілітації (991) та протезування (744).
Участь у програмі можуть брати всі пацієнти — військові й цивільні, діти й дорослі — якщо вони відповідають медичним критеріям. Ініціатором участі є лікуючий лікар, який визначає доцільність лікування за кордоном, збирає необхідні документи та надсилає їх до Координаційного центру при МОЗ України.
Після цього команда Центру перевіряє отриману інформацію та звертається до Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Європейської комісії (ERCC) із запитом на можливість евакуації. У разі позитивної відповіді з ERCC, МОЗ інформує пацієнта про результати, після чого Координаційний центр розпочинає організацію транспортування до закордонної клініки.