Понад 60% українців не користуються ШІ: КМІС

Понад 60% українців узагалі не користуються технологіями штучного інтелекту. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, яке Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів у лютому-березні 2025 року.
Згідно з дослідженням, лише 17% громадян України є регулярними користувачами ШІ. Для порівняння, у США цей показник торік становив 55%. Найактивніше ці технології використовує молодь — у віковій категорії 18–29 років постійно користуються ШІ 54% опитаних. Натомість серед людей віком від 60 років таких лише 4%.
На рівень використання ШІ значно впливають місце проживання та фінансові можливості. У містах із населенням понад 500 тисяч осіб регулярно застосовують штучний інтелект 25% респондентів, тоді як серед мешканців сіл — лише 9%. Серед тих, хто вважає себе забезпеченим і здатним “дозволити собі практично все”, ШІ активно використовують 39%, а серед найменш забезпечених — лише 4%.
Попри низький рівень практичного застосування, обізнаність про штучний інтелект в Україні залишається високою — 88% громадян знають про його існування. Водночас ставлення до цієї технології досить обережне: 45% опитаних вважають, що ШІ несе багато ризиків і потенційно може призвести до серйозних проблем. Водночас 39% бачать у ньому рушій розвитку та крок у напрямку кращого майбутнього.
Президент КМІС Володимир Паніотто підкреслює, що для формування стабільного майбутнього Україні варто активно підтримувати розвиток штучного інтелекту, інвестуючи в наукові дослідження та освітні програми для громадян.
Відповідно до нового дослідження PricewaterhouseCoopers (PwC) під назвою “Цінність у русі”, впровадження ШІ має потенціал суттєво прискорити глобальне економічне зростання. За прогнозами експертів, штучний інтелект може підвищити світовий ВВП на 15 відсоткових пунктів до 2035 року, щорічно додаючи близько 1 процентного пункту до темпів росту.