Понад 75% поранених військових повертаються до служби після реабілітації: Міністерство оборони України

Заступник міністра оборони Наталія Калмикова під час брифінгу на першому щорічному міжнародному Конгресі з військової медицини та ментального здоров’я “Воїн: життя, здоров’я, боєздатність” наголосила на високих показниках успішної реабілітації. За її словами, понад 75% поранених військових повертаються до служби після реабілітації. Вона заявила, що партнери також відзначають цей успіх, оскільки багато з них не мають подібного досвіду ведення воєн.
Калмикова зазначила, що в більшості медичних закладів України, як цивільних, так і військових, працюють мультидисциплінарні команди, що займаються реабілітацією з моменту початку лікування. Це забезпечує безперервний процес відновлення поранених.
Президент Володимир Зеленський під час виступу на Конгресі повідомив, що Генеральний штаб і Міністерство оборони до кінця року розроблять схему евакуації поранених, аби цей процес був зрозумілим і прозорим. Також заплановано створення сучасного шпиталю для реабілітації військових та звільнених з полону, а в зоні бойових дій будуть розгорнуті стабілізаційні пункти для безперервного надання медичної допомоги. Крім того, Міністерство оборони планує запуск лабораторії для перевірки сертифікації медичних турнікетів.
Міністр оборони Рустем Умєров, підводячи підсумки Конгресу, який відбувся 27 липня в Києві, зазначив, що на заході були присутні кращі спеціалісти, волонтери та партнери, які працюють задля забезпечення ЗСУ. Основними темами обговорень стали медичне забезпечення, ментальне здоров’я та реінтеграція військових після полону.
Умєров повідомив, що за 10 місяців його роботи було зроблено значні кроки вперед, але попереду ще багато завдань. Міністерство забезпечило армію аптечками та турнікетами, розвиває реабілітаційні центри та затвердило стандарти домедичної допомоги, на основі яких впроваджуються сучасні програми підготовки. Окрім цього, ведеться активна цифровізація медицини.
Важливим напрямом роботи на найближчі роки є створення ефективної системи реабілітації військових, яка включатиме також ментальне відновлення для них та їхніх родин. Умєров подякував лікарям, медичним працівникам та волонтерам за їхню важливу роботу та висловив сподівання на подальший розвиток медичної служби та психологічної підтримки українських військових.