Послуги з підтримки психічного здоров’я надаватимуть всі медзаклади первинної ланки

З 2025 року в Україні послуги з підтримки психічного здоров’я стануть доступними для всіх громадян на базі первинної медичної допомоги. Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя.
“Допомога за психічних розладів інтегрується в базовий пакет медичних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Це означає, що з 1 січня 2025 року безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя надаватимуть усі медзаклади “первинки” (незалежно від форми власності), що законтрактовані НСЗУ на надання первинної медичної допомоги”, – наголошується у повідомленні.
Усі медичні працівники первинної ланки, включаючи лікарів та медичних сестер, мають пройти навчання за програмою ВООЗ mhGAP, яка забезпечує базові знання з діагностики та лікування психічних розладів.
У МОЗ наголошують, що головна перевага цих змін — доступність. Громадяни зможуть звертатися до своїх сімейних лікарів або терапевтів із проблемами психічного здоров’я без необхідності пошуку спеціалізованих закладів чи вузькопрофільних фахівців. Це не лише спрощує процес отримання допомоги, але й дозволяє вчасно діагностувати та лікувати розлади, запобігаючи їх ускладненням.
Послуги, які стануть частиною програми медичних гарантій, будуть повністю безоплатними для пацієнтів. Раніше МОЗ також оголосило про плани створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки та запобігання самогубствам, що є частиною ширшої стратегії підтримки психічного здоров’я в Україні.