Путівки на відпочинок, стипендії і пенсії: у Мінсоцполітики розповіли про виплати для звільнених військовополонених
Держава гарантує виплати для родин військовополонених та цивільних заручників РФ.

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що родини зниклих безвісти, військовополонених та цивільних заручників Росії мають право на різні види державної допомоги. Це включає соціальну стипендію, пенсію членам родини зниклих безвісти за особливих обставин та пенсію особам, які втратили годувальника.
Пенсійне забезпечення
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, незалежно від тривалості страхового стажу годувальника. Дітям така пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Особа набуває статусу зниклої безвісти за особливих обставин з моменту внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Члени сім’ї мають право на отримання пенсії через місяць після внесення інформації про зникнення до реєстру. Таким чином, непрацездатні члени сім’ї отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Соціальна стипендія
З 1 січня 2024 року запроваджено соціальну стипендію для осіб, яких було позбавлено особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхніх дітей.
Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які навчаються за державним замовленням у державних закладах фахової передвищої та вищої освіти за денною або дуальною формою навчання, і не перебувають в академічній відпустці.
Розмір соціальних стипендій:
- Студенти (курсанти) закладів фахової передвищої освіти – 890 грн;
- Студенти (курсанти) закладів вищої освіти – 1 180 грн;
- Студенти (курсанти) з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 4 794 грн;
- Студенти (курсанти) віком від 18 до 23 років, які залишилися без батьків під час навчання – 4 542 грн.
Оздоровлення
Постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або компенсацію, яку можна отримати не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.
Для цього необхідно подати документи до органу соціального захисту населення або ЦНАП, включаючи копію документа, що встановлює факт позбавлення особистої свободи, та медичну довідку.
У 2024 році вартість путівки на оздоровлення або компенсації замість неї встановлено у розмірі 14 994 грн.
Ця підтримка спрямована на забезпечення соціального захисту та допомоги родинам, які постраждали від війни.