Путін шукає підтримки у старого союзника В’єтнаму на тлі зростаючої ізоляції Росії

Володимир Путін перебув до В’єтнаму, зміцнюючи підтримку з боку старого союзника в Азії на тлі триваючої війни Росії з Україною.
Відвідавши В’єтнам вперше з 2017 року, Путін прибув в столицю країни Ханой і був прийнятий президентом То Ламом. Як повідомляє російське інформаційне агентство «Інтерфакс», лідери двох країн домовилися про розширення співпраці в енергетиці та дослідженнях у галузі ядерної науки та технологій.
Путін, до якого приєднався міністр оборони Андрій Бєлоусов, сказав, що і Росія, і В’єтнам вірять у «побудову надійної, відповідної архітектури безпеки в Азії… на принципах незастосування сили та мирного вирішення суперечок». Він додав, що закритим військово-політичним блокам не буде місця. Напередодні візиту Путін також подякував В’єтнаму за його «зважену позицію» щодо війни Росії проти України.
Член правлячої Комуністичної партії В’єтнаму, який нещодавно прийшов до влади, похвалив Путіна перед початком закритих переговорів, сказавши, що під його керівництвом світова позиція Росії «стабільно зростає».
«Наш народ і я особисто вважаємо розвиток двосторонніх відносин дуже важливим і високо цінуємо вашу підтримку відносин між нашими державами», – сказав він.
Хоча Росія та В’єтнам були близькими союзниками з часів холодної війни, блиск цих стосунків згас в останні роки, оскільки В’єтнам культивував тепліші відносини зі Сполученими Штатами намагаючись збалансувати проекцію китайської влади, кажуть політологи.
В’єтнам поступово відмовляється від залежності від російського оборонного обладнання і минулого року підвищив свої відносини зі Сполученими Штатами до найвищого можливого рівня, надавши їм такий самий статус, як Китай і Росія. Зараз Сполучені Штати є найбільшим експортним ринком В’єтнаму, і вони збільшують допомогу у сфері безпеки, особливо на морі, де В’єтнам стикається з вторгненням китайських військ.
Офіційні особи посольства США на початку цього тижня розкритикували Ханой за згоду прийняти Путіна, якому загрожує ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду за звинуваченням у незаконній депортації та передачі українських дітей, що є військовим злочином, під час війни Росії проти України.
«Жодна країна не повинна надавати Путіну платформу для просування його загарбницької війни та іншим чином дозволяти йому нормалізувати свої звірства», — заявили в посольстві США.
Візит Путіна до Ханою є частиною узгодженої кампанії зміцнення міжнародної підтримки перед лицем зростаючих зусиль Заходу уникати його країни, включно з посиленням санкції. Минулого місяця він відвідав Китай, а на початку цього тижня відвідав Північну Корею, де підписав новий стратегічний договір із лідером Кім Чен Ином.
«Для Путіна візит до В’єтнаму є шансом продемонструвати, що Росія все ще має глобальний вплив. В’єтнам – це важлива країна у значному регіоні, до якої все більше залицяються світові супердержави. Росія, звичайно, хоче показати, що вона все ще друг», – вважає Олександр Вувінг, професор Азіатсько-Тихоокеанського центру досліджень безпеки в Гонолулу, який вивчає зовнішню політику В’єтнаму.