Рекордне зростання відмов у наданні статусу S українським біженцям у Швейцарії

Українська криза продовжує впливати на тисячі людей, які шукають притулку в Європі. Однією з країн, що приймають біженців, є Швейцарія. Однак за останній час в цій країні рекордно зросла кількість відмов у наданні статусу S для українських біженців.
З початку війни в Україні все більше українців відмовляються повертатися додому. Швейцарія, одна з країн, яка приймає біженців, значно прискорила процес розгляду заявок на надання притулку для українських біженців. На кінець липня 2024 року статус захисту S отримали 66 182 українці. Водночас, з березня 2022 року було анульовано 26 392 дозволи на цей статус, як повідомляє SWI.
За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, на 4 липня лише 63,1% українців, які подавали заявки на притулок або тимчасовий захист у Швейцарії, залишаються зареєстрованими в країні. Представник Державного секретаріату з питань міграції (SEM) Даніель Бах зазначив, що багато українців прибувають до Швейцарії з інших європейських країн, що ускладнює отримання статусу S.
Швейцарська рада у справах біженців підкреслює, що Швейцарія не є найбільш привабливим напрямком для українців порівняно з іншими європейськими країнами. Швейцарія визнає, що українці не повернуться додому найближчим часом і поставила мету інтегрувати 40% з них у робочу силу до кінця 2024 року. Для цього на людину виділяється 3000 швейцарських франків для оплати мовних курсів, а також розглядається пропозиція про онлайн-реєстрацію для спрощення бюрократії.
Статус S не був розрахований на тривале перебування. Очікується, що після його скасування 80% біженців повернуться добровільно, але з часом все менше людей захоче виїжджати. Через п’ять років безперервного перебування вони можуть отримати швейцарський вид на проживання категорії B.
Дослідження, проведене УВКБ ООН і SEM, показало, що третина українських біженців не хочуть повертатися, а 40% ще не визначилися. Чим довше триває війна, тим менше людей готові повертатися.
Нагадаємо, раніше Парламент Швейцарії скоротив число регіонів, з яких українські біженці можуть отримати тимчасовий захист, посиливши умови надання цього статусу. Також повідомлялося, що в Швейцарії стало складніше отримати статус захисту через збільшення кількості відмов і використання підроблених українських паспортів деякими біженцями.