Діти війни

“РФ свідомо гальмує процес повернення наших дітей”: Уповноважений Верховної Ради закликав до рішучих дій

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець виступив із закликом до світової спільноти під час Третього Пленарного заходу Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. На заході, де взяли участь представники країн-членів Коаліції, міжнародних організацій та української влади, він висвітлив кричущу проблему викрадення та депортації українських дітей Російською Федерацією.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на територіях, що опинилися під тимчасовою окупацією, розгорнулася одна з найбільш трагічних і масштабних гуманітарних катастроф — масове викрадення та депортація українських дітей. За даними української влади та міжнародних організацій, тисячі дітей були насильно переміщені до Російської Федерації, де їх піддають політичному впливу та пропаганді. Ця ситуація стала новою зброєю в гібридній війні, яку веде Росія, спрямованою на знищення української національної ідентичності. Україна, зі свого боку, докладає максимум зусиль для повернення дітей додому, проте РФ всіляко ускладнює цей процес.

2 жовтня у своєму Телеграм-каналі Дмитро Лубінець наголосив, що Російська Федерація свідомо гальмує процес повернення викрадених українських дітей. Під час свого виступу він підкреслив, що з України було викрадено понад 20 тисяч дітей, проте існує ще більший ризик депортації близько 1,5 мільйона дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Важливим аспектом є те, що Росія змінює персональні дані дітей, аби рідні та держава не могли їх відшукати. Більш того, українських дітей відправляють до так званих «таборів перевиховання», де їх піддають зомбуванню російською пропагандою і змушують відмовлятися від своєї національної ідентичності.

“Наших дітей навіть відправляють у так звані “табори перевиховання”, де зомбують російською пропагандою. Тільки уявіть: наших дітей змушують заперечувати своє українське походження.

Розповів міжнародним партнерам про долю інтернатних закладів, таких як Олешківський дитячий будинок-інтернат, комунальний заклад Херсонської обласної ради, де діти спочатку були переміщені на окуповані території, а потім депортовані до Росії. А дітей із Херсонського обласного будинку дитини взагалі депортували до Росії та усиновили без дозволу.

Нам відомі факти, що вивезені до РФ українські діти-сироти отримують неналежну медичну допомогу та мають не гідні умови перебування”, – повідомив Лубінець.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  16-річних хлопців у ТЦК просять підписати згоду на військову службу та заповнити соціальний паспорт

Лубінець підкреслив, що Україна самостійно займається пошуком і перевіркою місць перебування дітей, відстежує їх родичів і впроваджує правові механізми для повернення депортованих дітей на Батьківщину.

“Також наша країна працює над удосконаленням правових механізмів та співпраці між державними органами для захисту прав дітей та їх повернення. Зокрема, були ухвалені 2 ключові постанови, які є важливими кроками у налагодженні внутрішніх процесів, спрямованих на повернення депортованих українських дітей, а також забезпечення їхніх прав після повернення.

Головна проблема нині полягає в тому, що РФ свідомо гальмує процес повернення наших дітей.

Під час зустрічі підбили підсумки роботи Коаліції за 6 місяців, окреслили плани, а також видали Спільну заяву, в якій визначили основні принципи повернення дітей:

  • прозорість щодо даних про дітей,
  • доступ міжнародних місій до них,
  • підтримка гуманітарних зусиль України,
  • довготривала підтримка реінтеграції,
  • забезпечення доступу дітей до правосуддя та справедливості.

Для України міжнародна підтримка є життєво необхідною, тож закликав усіх наших партнерів продовжувати працювати спільно і посилювати тиск на Росію. Її дії мають бути визнані міжнародним злочином, а всі причетні до викрадення українських дітей мають бути притягнуті до відповідальності”, – резюмував Дмитро Лубінець.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку