Цифрошок

Роботи українського виробництва вже допомагають ЗСУ на полі бою

Лише цього року Міністерство оборони України видало дозволи на експлуатацію 9 роботів українського виробництва. Такі автоматизовані системи вже допомагають ЗСУ на полі бою. Машини дозволяють вести бойові дії ефективніше. До того ж часто роботи рятують життя українським військовим.

Серед переліку розробок є роботи-сапери, роботи-кулеметники, дрони різної комплектації, системи, що допомагають вивозити поранених з поля бою.

Роботи-мінери
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

“Багато вітчизняних виробників нині сфокусовані на виробництві роботизованих систем з метою підвищення спроможностей Збройних Сил України та збереження життів наших воїнів. Тільки з початку 2024 року кодифіковано 9 наземних роботизованих комплексів, створених українськими зброярами”, – зазначає начальник Управління МОУ Володимир Рочняк.

Одне з останніх досягнень українських розробників – робот-сапер MV-4. Це легка роботизована машина для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

У квітні MV-4 було випробувано на полігонах. Роботу не стають на заваді ні земля, ні гравій чи пісок. Машина продовжує працювати навіть після потрапляння в зону радіусу вибухів предметів, які містять до 600 грамів тротилу.

Машина для розмінування DOK-ING MV-4
Фото: wiki.minoshukach.com.ua

Українське підприємство А3tech отримало сертифікат відповідності машини для розмінування DOK-ING MV-4 вимогам, викладеним в урядовій постанові №271 щодо обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування. Це дозволить компанії-виробнику перейти до промислового виготовлення машин.

MV-4 будуть застосовувати як для роботи у зоні бойових дій, так і для гуманітарного розмінування. Наразі компанія А3tech планує виробництво важкої машини для розмінування MV-10.

Закуповувати подібні системи не за кордоном, а в Україні, набагато вигідніше та ефективніше.

“Збирання та локалізація виробництва в Україні машин для розмінування прискорюють ремонт чи заміну деталей у разі підриву в полях. Крім того, це спрощує доступ до техніки операторам гуманітарного розмінування, яких у нас уже майже 40 і ще більше проходять сертифікацію”, – зазначає заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Відремонтували майже половину лікарень, пошкоджених внаслідок бойових дій

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку