Розпочато верифікацію адрес у Єдиному державному реєстрі
У Єдиному державному реєстрі почався процес верифікації адрес для уточнення даних.

Органи місцевого самоврядування розпочали верифікацію адрес у Єдиному державному реєстрі адрес (ЄДРА) з метою систематизації адресної інформації та створення єдиного точного джерела даних. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Мета та етапи верифікації
Зазначається, що після завершення верифікації кожен населений пункт, вулиця, будівля чи споруда матимуть унікальний ідентифікатор та єдину правильну назву. Верифікація передбачає кілька ключових етапів:
- Верифікацію назв вулиць.
- Додавання геометрії вулиць.
- Додавання історичних та синонімічних назв вулиць.
- Додавання документів, які підтверджують існування адрес.
- Верифікацію номерів адрес (будівель).
- Верифікацію приміщень у наступних етапах.
Переваги та цілі
Актуальні дані з реєстру дозволять українцям користуватися державними сервісами з завжди актуальною інформацією та уникнути можливого шахрайства щодо прав власності на нерухомість, йдеться у повідомленні відомства.
Міністерство також зазначило, що раніше відбулися навчання для представників з понад 950 громад, які працюватимуть з Реєстром адрес і наповнюватимуть його. Наразі ці фахівці отримують доступи до кабінетів Адресного реєстру та розпочинають верифікацію адрес.
Єдиний державний реєстр адрес
Нагадаємо, що у березні 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення трьох базових реєстрів: адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО), адрес (ЄДРА), будівель та споруд (РБС).
Впровадження цих реєстрів стане не лише ефективним інструментом боротьби з корупцією, але й допоможе вирішити проблеми з реєстрацією власності, уникнути помилок у нарахуванні субсидій та спростить надання соціальних послуг.
Створення відкритих реєстрів є важливою практикою для країн ЄС та великим кроком України до подальшої інтеграції у єдиний цифровий європейський простір.
Нові можливості у сфері будівництва
Раніше повідомлялося, що Україна впроваджує нову систему автоматичної первинної реєстрації спеціальних майнових прав у сфері будівництва через Єдину державну електронну систему. Це дасть можливість подавати електронні заяви для реєстрації прав на нерухомість без участі державних реєстраторів.