Україна

САП вимагає арешту голови АМКУ Кириленка через підозру в масштабній корупції

За час керування Донецькою областю Павло Кириленко значно розширив свої володіння, придбавши чимало нерухомості та іншого майна.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Вищого антикорупційного суду з проханням обрати для голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 120 мільйонів гривень. Про це повідомляє Суспільне.

Судове засідання розпочалося у ВАКС о 16:00, на ньому були присутні Кириленко, його адвокати та прокурор САП. Незважаючи на відкритий формат засідання, суд заборонив трансляцію та зйомку, як зазначає Суспільне. Обвинувачення стверджує, що Кириленко може мати намір утекти, оскільки вже двічі виїжджав за кордон під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

14 серпня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило, що керівника Антимонопольного комітету підозрюють у незаконному збагаченні на суму понад 56 мільйонів гривень. За інформацією джерел NV у правоохоронних органах, йдеться про Павла Кириленка, який раніше обіймав посаду голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

За даними НАБУ, у період з 2020 по 2023 роки, займаючи керівну посаду, Кириленко придбав 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, оформивши майно на родичів своєї дружини. Це включає сім квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, будинок під Києвом площею понад 220 кв. м, два гаражні бокси, шість паркомісць, три нежитлових приміщення площею понад 190 кв. м та автомобіль BMW X3.

Різниця між вартістю цього майна та наявними коштами у Кириленка та його дружини становила 56,2 мільйона гривень. Крім того, підозрюваний не вказав це майно у своїх деклараціях за 2020-2023 роки.

Павло Кириленко народився у Макіївці Донецької області. Він очолював Донецьку ОВА з липня 2019 до вересня 2023 року, після чого став головою Антимонопольного комітету України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні зростає кількість ФОПів, що займаються книговидавництвом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку