ЄС та світ

Саудівська Аравія знизила ціни, прискоривши обвал на ринку нафти

7 квітня ціни на нафту почали стрімко обвалюватися після того, як Саудівська Аравія здійснила найбільше за два роки зниження вартості своєї основної марки нафти. У поєднанні з ескалацією торговельного конфлікту це спричинило зростання занепокоєння щодо можливої глобальної рецесії та зменшення попиту на енергоресурси, повідомляє Bloomberg.

7 квітня нафта марки Brent подешевшала майже на 4%, досягнувши 63 доларів за барель — мінімального рівня за останні чотири роки. Згодом вартість зросла до 64 доларів. Водночас ціна на West Texas Intermediate наблизилась до позначки 60 доларів.

Найбільша нафтовидобувна компанія Saudi Aramco зменшила травневу ціну на Arab Light для ключових споживачів в Азії, всього за кілька днів після неочікуваного рішення ОПЕК+ про значне збільшення видобутку.

“Ринки починають тиждень, все ще охоплені панікою. Ніхто не наважиться вибрати дно і стати на шляху цунамі продажів”, – зазначила Вандана Харі, засновниця Vanda Insights.

Нафта, як і інші промислові та аграрні товари разом з акціями, зазнала різкого падіння на тлі нової хвилі мит і відповідних заходів з боку Китаю, що вдарило по апетиту до ризикових інвестицій. Додатковим чинником стала несподівана заява ОПЕК+ про збільшення видобутку, що на тлі ослабленого попиту лише посилило страхи щодо надлишкової пропозиції на світовому ринку.

На тлі погіршення ринкових настроїв Goldman Sachs вдруге за тиждень переглянув прогноз цін на нафту. В оновленому прогнозі вартість Brent у грудні оцінюється в 62 долари за барель — на 4 долари менше за попередній розрахунок.

Перегляд передбачає уповільнення темпів зростання ВВП, включаючи прогноз стагнації економіки США. Ризики залишаються в бік зниження, оскільки ризик рецесії ще більше зріс, а поставки ОПЕК+ можуть зрости ще більше.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Аргентині заявили про викриття російської шпигунської мережі

Водночас Президент США Дональд Трамп закликав ОПЕК+ “знизити ціну на нафту”, що, за його словами, необхідно для стримування інфляції та посилення економічного тиску на Росію з метою припинення війни проти України. Саудівська Аравія також знизила ціни для ринку США та Європи, хоч і менш суттєво, ніж для Азії.

“За замовчуванням усі ризикові активи продовжуватимуть знижуватися доти, доки Трамп не скаже або не подасть сигнал про щось, що змусить інвесторів зупинитися і переглянути свої побоювання з приводу рецесії”, – підсумувала Харі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку