Україна

СБУ готує для Гааги докази щодо використання РФ протипіхотних мін проти цивільного населення України

Служба безпеки України збирає масштабну доказову базу, яка підтверджує, що РФ навмисно використовує протипіхотні міни проти цивільного населення України. Даний факт є свідомим порушенням міжнародного права, а також законів і звичаїв війни. Про це повідомляється на сайті СБУ.

З моменту початку повномасштабного вторгнення більше 1000 мирних жителів постраждали від ворожих вибухових пристроїв, серед яких 297 людей загинуло. Серед жертв є багато дітей.

Після накопичення достатньої кількості доказів СБУ планує передати матеріали до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Розслідування встановило, що російські війська цілеспрямовано розміщують мінні пастки в населених пунктах або поблизу них, які знаходяться в зоні бойових дій. Для маскування вибухових пристроїв окупанти використовують предмети широкого вжитку, такі як дитячі іграшки та коробки з цукерками.

Крім того, російські диверсійно-розвідувальні групи часто встановлюють мінні загородження під час відступу з прифронтових районів і прикордонних територій України. Найбільше випадків застосування мінних пасток проти цивільного населення зафіксовано у Донецькій та Харківській областях.

Йдеться про такі типи протипіхотних мін:

  • ПФМ-1: натискної дії, малопомітна на місцевості, при вибуху завдає значних ушкоджень ніг, що можуть призвести до смерті.
  • ПМН-2: також натискної дії, при вибуху відриває кінцівку.
  • ОЗМ-72: вистрибуючий боєприпас, при спрацюванні уражає уламками в радіусі 25 метрів.
  • МОН-50: направленої дії, заборонена Оттавською конвенцією.

У межах кримінального провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) тривають слідчі дії з метою притягнення винних до відповідальності. Розслідування проводиться під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

СБУ закликає громадян України дотримуватися правил безпеки. У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету не чіпайте його, залишайте спокій, запам’ятайте місце знахідки та повідомте про це правоохоронні органи або спеціальні служби за номерами 112 чи 101.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ТСК Верховної Ради планує ініціювати аудит "Нафтогазу"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку